28.08.2013. 23:51
Šovakar tika noskaidrotas pēdējās UEFA Čempionu līgas grupu turnīra dalībnieces. Kazahstānas klubam Karagandi "Shakhter" tomēr neizdevās nosargāt pirmajā spēlē iegūto divu vārtu pārsvaru - atbildes mačā Glāzgovas "Celtic" savā laukumā revanšējās ar 3:0 un divu spēļu summā uzvarēja ar 3:2. Grupu turnīram kvalificējās arī "Milan", "Plzen", "Real Sociedad" un "Zenit".

Šo komandu spēkošanās izraisīja vislielāko interesi. Pirms nedēļas kazahu klubs pamatīgi pārsteidza, uzvarot skotu komandu ar 2:0, sperot platu soli tuvāk grupu turnīram. Pirms spēles kazahi upurēja jēru, cerot, ka tas nesīs veiksmi, un kā pierādījās, tad tas patiešām palīdzēja – uz atbildes spēli "Shakhter" varēja doties ar divu vārtu pārsvaru.

Kā jau bija sagaidāms, atbildes spēlē "Celtic" dominēja jau spēles pirmajā puslaikā, daudz un bīstami uzbrūkot, tomēr Karagandi "Shakhter" diezgan veiksmīgi turējās pretī un neitralizēja mājinieku uzbrukumus. Tomēr jau kompensācijas laikā Skotijas čempioniem izdevās panākt savu – lieliski nospēlēja Kriss Komonss, ar kreiso kāju raidot bumbu vārtu tīklā – 1:0.

Arī otrā puslaika sākums aizritēja "Celtic" zīmē – jau puslaika trešajā minūtē bumba nonāca pie Giorgiosa Samarasa, kurš no salīdzinoši neliela attāluma guva vārtus, panākot jau 2:0. Daudz netrūka, lai tā noslēgtos pamatlaiks, kas uzvarētāju liktu noskaidrot pagarinājumā vai pēcspēles sitienos, tomēr "Celtic" futbolisti neko neatlika – kompensācijas laika otrajā minūtē Džeimss Forests raidīja bumbu "Shakhter" vārtos, panākot 3:0 un nodrošinot "Celtic" uzvaru divu spēļu summā ar 3:2.

Abu komandu pirmā savstarpējā spēle pirms nedēļas noslēdzās ar neizšķirtu – 1:1. Toreiz milānieši spēles pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā, tomēr PSV otrajā puslaikā izdevās panākt izlīdzinājumu un spēle tā arī noslēdzās.

Atbildes spēles pirmajā puslaikā nedaudz vairāk uzbruka PSV futbolisti, izveidojot arī vairāk vārtu gūšanas epizodes, tomēr ar vienīgo precīzo sitienu puslaikā izcēlās "Milan", ko mača devītajā minūtē vadībā izvirzīja Kevins Prinss Boatengs – 1:0.

Otrajā puslaikā PSV neizdevās atspēlēties. Gluži pretēji – "Milan" savas iespējas izmantoja krietni vien veiksmīgāk, kas ļāva pārsvaru ne tikai dubultot, bet pat trīskāršot – vispirms 55.minūtē precīzs bija Mario Balotelli, bet nedaudz vairāk kā divdesmit minūtes vēlāk otros vārtus spēlē guva Boatengs, panākot jau 3:0. Tādejādi Milānas komanda nokārtoja sev UEFA Čempionu līgas grupu turnīru, jo divu spēļu summā uzvarēja ar pārliecinošo 4:1.

Formalitātes šovakar nokārtot Krievijas klubs Sanktpēterburgas "Zenit", kas savā laukumā apspēlēja portugāļu "Pacos de Ferreira" – 4:2, divu spēļu summā uzvarot ar 8:3.

"Real Sociedad", pateicoties Karlosa Velas diviem gūtajiem vārtiem otrajā puslaikā (attiecīgi, 67. un 91.minūtē) ar 2:0 pieveic "Lyon" un divu spēļu summā triumfēja ar 4:0.

Savukārt Viktorijas "Plzen" arī atbildes spēlē pretinieku laukumā spēja apspēlēt "Maribor". Šoreiz mača uzvarētāju noteica vieni vienīgi gūti vārti mača sākumā – 3.minūtē precīzs bija Tecls, kas ļāva "Plzen" spēlē uzvarēt ar 1:0, bet divu spēļu sumā ar 4:1.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji Summā
Austria - Dinamo Z 2:3 (1:2) Maders 5' Kīnasts 82' - Brozovičs 33' Fernandess 43' Bečirajs 70' 4:3
Basel - Ludogorets 1:0 (1:0) Frejs 11' 5:2
Legia - Steaua 2:2 (1:2) Radovičs 27' Žezņičaks 90' - Stanču 7' Pjovakari 9' 3:3
PAOK - Schalke 2:3 (0:1) Atanasiadis 53' Kacuranis 79' - Salai 43'90' Drakslers 67' 3:4
Arsenal - Fenerbahce 2:0 (1:0) Ramzijs 25'72' 5:0
Celtic - Shakhter 3:0 (1:0) Komonss 45+1' Samarass 48' Forests 90+2' 3:2
Maribor - Plzen Viktoria 0:1 (0:1) Tecls 3' 1:4
Real Sociedad - Lyon 2:0 (0:0) Vela 67'90+1' 4:0
Zenit - Pacos de Ferreira 4:2 (1:0) Denijs 29'48' Buharovs 66' Aršavins 78' (11m) – Manuels Hose 67' Karlao 83' 8:3
Milan - Eindhoven 3:0 (1:0) Boatengs 9'77' Balotelli 55' 4:1

Izmantotie resursi:The official website for European football –...