16.03.2013. 15:31
Čehu biatloniste Gabriela Soukalova sestdien izcīnīja uzvaru Krievijas pilsētā Hantimansijskā notiekošā Pasaules kausa izcīņas pēdējā, devītā, posma desmit kilometru iedzīšanas sacensībās.

Tādējādi Soukalova nosargāja pirms tam ceturtdien ieņemto pirmo vietu 7,5 kilometru sprintā.

Sestdienas sacīkstēs čehiete četrās šaušanās pieļāva divas kļūdas, finišā par septiņām sekundēm apsteidzot Olgu Viļuhinu no Krievijas, kura sprintā ierindojās ceturtajā pozīcijā. Viņa šaušanā darbojās ar trim kļūdām.

Savukārt trešajā vietā 14,8 sekundes aiz uzvarētājas ar diviem nesašautiem mērķiem finišēja kopvērtējumā uzvaru jau nodrošinājusī Norvēģijas biatloniste Tūra Bergere, kura tādējādi pakāpās no sprintā ieņemtās astotās vietas.

Latvijas biatloniste Žanna Juškāne ceturtdien ierindojās priekšpēdējā, 81.vietā, sprinta sacensībās un iedzīšanai nekvalificējās.

Pasaules kausa kopvērtējumā sievietēm pārliecinošā līderpozīcijā ar 1233 punktiem atrodas Bergere, kura jau nodrošinājusi sev pirmo Lielo kristāla globusu karjerā. Viņai ar 906 punktiem seko baltkrieviete Darja Domračova, bet trešā ar 832 punktiem ir Andrea Henkele no Vācijas.

Vēlāk sestdien notiks iedzīšanas sacīkstes vīriem, bet svētdien sportisti noslēgs sezonu ar masu startu sacensībām.

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128