12.06.2012. 21:57
Pie pirmās uzvaras Eiropas futbola čempionāta A apakšgrupā otrdien tika Čehijas izlase, kas otrās kārtas spēlē ar rezultātu 2:1 (2:0) pārspēja Grieķijas valstsvienību.

Jau pēc nospēlētām divām minūtēm un 15 sekundēm Čehijas izlasi vadībā izvirzīja Petrs Jirāčeks, gūstot ceturtos ātrākos vārtus Eiropas čempionātu vēsturē, bet sestajā minūtē 2:0 panāca Vāclavs Pilažs. Otrajā puslaikā vienus vārtus grieķiem atspēlēja Fanis Geks.

Pēc fantastiskā spēles sākuma, kad pirmo sešu minūšu laikā Čehijas izlasi ar 2:0 vadībā izvirzīja Jirāčeks un Pilažs, kuri izmantoja acīmredzamu Grieķijas komandas centra aizsargu nesaprašanos, tika uzstādīts jauns Eiropas čempionātu rekords - visātrāk iegūtā vadība ar rezultātu 2:0.

Pirmā puslaika turpinājumā Čehijas vienības pārsvars vairs nebija tik nospiedošs, bet grieķu situāciju sarežģīja vārtsarga Kosta Čalka savainojums 22.minūtē, kas viņam liedza turpināt dalību cīņā. Čalkis vietu vārtos atvēlēja Mihalim Sifakim, kurš savus pienākumus veica pārliecinoši, kamēr otrā laukuma pusē Petrs Čehs spēlē iesaistījās vien izgājienos no vārtiem.

Otro puslaiku Grieķijas komanda uzsāka apņēmības pilna atspēlēties, drīz vien nopelnot necerētu veiksmi, kad sev neraksturīgi rupji izgājienā no vārtiem kļūdījās Čehs, 53.minūtē burtiski atdodot bumbu uz maiņu nākušajam Gekam. Pussargs netraucēts raidīja bumbu tukšajos Čehijas valstsvienības vārtos, tādējādi vienus vārtus atspēlējot.

Reklāma Tuvojoties spēles beigām, Grieķijas izlase centās uzbrukt lieliem spēkiem, taču mēģinājumi aplenkt Čehijas vienības soda laukumu bija salīdzinoši neorganizēti. Tas laukumā deva daudz brīvas vietas čehu futbolistiem, kuri regulāri devās bīstamos pretuzbrukumos un radīja daudz lielākus draudus pretinieku vārtiem. Tādējādi līdz pat spēles beigām Grieķijas izlase tā arī nespēja izveidot nevienu vērā ņemamu iespēju atspēlēt arī otros vārtus.

Otrajā šīs grupas spēlē šodien savstarpējo dueli Varšavā aizvadīs Krievija un Polija.

Pirmajā sacensību kārtā Krievijas izlase negaidīti pārliecinoši ar 4:1 sagrāva Čehiju, bet Polija nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Grieķiju.

Noslēdzošajā, trešajā, spēļu kārtā šīs grupas ietvaros sestdien Grieķija tiksies ar Krieviju, bet Čehija spēkosies ar Poliju.

Čehijas izlases sastāvs: Petrs Čehs, Teodors Gebre Selasi, Tomašs Sivoks, Mihals Kadlecs, Davids Limberskis, Tomašs Hūbšmans, Jaroslavs Plašils, Petrs Jirāčeks, Tomašs Rosickis (Daniels Kolāžs, 46.min. (Františeks Rajtorals, 90.min.)), Vāclavs Pilažs, Milans Barošs (Tomašs Pekharts, 64.min.).

Grieķijas izlases sastāvs: Kosts Čalkis (Mihalis Sifakis, 22.min.), Hosē Holevass, Kosts Kacuranis, Kiriaks Papadopuls, Vasilis Torosidis, Giorgs Karagunis, Gianis Maniatis, Giorgs Fotakis (Fanis Geks, 46.min.), Kosts Fortunis (Kosts Mitroglu, 71.min.), Giorgs Samars, Dimitris Salpigidis.

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana