30.12.2017. 21:42

Jaunie čehu hokejisti turnīru iesāka ar negaidītu panākumu pār Krieviju (5:4), kam turpinājumā sekoja neveiksme pret zviedriem (1:3), tikmēr B grupas pastarītei Baltkrievijai tikai panākums šovakar saglabātu izredzes uz vietu ceturtdaļfinālā.

Mača ievadā ripu, protams, vairāk kontrolēja Čehijas hokejisti, tomēr arī baltkrievi radīja dažas bīstamas situācijas pie sāncenšu vārtiem un astotajā minūtē nopelnīja skaitlisko vairākumu. Sekoja laba izspēle un ar ļoti precīzu plaukstas metienu vārtu tuvējā augšējā stūrī izcēlās Jegors Šarangovičs (1:0). Čehi metās atspēlēties, taču muļķīgu 5+20 minūšu noraidījumu par sitienu sāncensim izpelnījās Daniels Kurovskis. Šoreiz nevienādos sastāvos pārspēt Jozefu Korenāru baltkrieviem neizdevās, kaut arī bīstamu epizožu netrūka. Pirmā perioda pēdējās minūtēs čehi atkal spēja atgūt iniciatīvu, vairākkārt pārbaudot Andreja Grišenko meistarību vārtos, taču gūt atbildes vārtus Čehijai vēl aizvien neizdevās.

Īsts vārtu birums bija novērojams jau otrās trešdaļas pašā sākumā. Vispirms Ivans Drozdovs ar ne visai spēcīgu metienu tomēr pamanījās pārspēt Korenāru (2:0), kuru pēc zaudētajiem vārtiem nomainīja Jakubs Skareks. Tikai 40 sekundes vēlāk čehi beidzot pārspēja Grišenko, pēc atkārtota metiena izceļoties Radovanam Pavļikam (1:2), savukārt nepilnu pusminūti vēlāk Ļibora Hajeka šāviens "devītniekā" jau panāca izlīdzinājumu (2:2). Čehi pie tā neapstājās un 26. minūtē pārņēma vadību - skaitliskajā vairākumā pirmais pie atlēkušās ripas bija Filips Zadina, kuram atlika raidīt ripu tukšos vārtos (3:2). Jau ceturtā ripa baltkrievu cietoksnī šajā periodā lidoja 33. minūtē, kad Mareka Zahāra piespēli no aizvārtes vārtu guvumā pārvērta Filips Hitils (4:2). Čehi bija sajutuši spēles garšu un turpināja dominēt, pagūstot arī piekto reizi šajā trešdaļā pārspēt Grišenko - ātrajā pretuzbrukumā otro reizi izcēlās Pavļiks (5:2). Arī baltkrievi vēl paspēja gūt vienus vārtus, perioda beigās skaitlisko vairākumu izmantojot un otros vārtus šajā mačā gūstot Šarangovičam (3:5).

Trešais periods iesākās daudz mierīgāk, un pirmajās astoņās minūtēs kā viena, tā otra valstsvienība nespēja izveidot ļoti reālas vārtu gūšanas iespējas. Perioda vidū neatlaidīgie baltkrievi ieguva skaitlisko vairākumu un lielisku saspēli ar spēcīgu šāvienu vārtu augšējā stūrī noslēdza Igors Martinovs (4:5), solot intriģējošu mača atlikušo daļu. Baltkrievu degsme panākt līdzsvaru tika apslāpēta visai drīz, jo nepilnas trīs minūtes vēlāk ātro pretuzbrukumu meistarīgi noslēdza Martins Kauts (6:4). Šķita jau, ka čehi droši soļo pretī panākumam, taču tikai pusotru minūti vēlāk Vladislava Gabrusa precīzais raidījums baltkrieviem atkal pavēra cerības (5:6). Atlikušajās minūtēs Čehija prasmīgi nospēlēja aizsardzībā un neļāva sāncenšiem izveidot iespējas panākt vismaz neizšķirtu.

Līdz ar šo zaudējumu baltkrievi B grupā ieņems pēdējo vietu, kas nozīmē piedalīšanos pārspēlēs ar A grupas vājāko komandu (visticamāk, Slovākiju vai Dāniju) par palikšanu Elites divīzijā, savukārt čehi saglabā izredzes izcīnīt pirmo vietu savā apakšgrupā.

Vārti: 08:31 Šarangovičs (Jerjomenko) (vair.) 0:1, 20:48 Drozdovs (Suško, Bovbels) 0:2, 21:29 Pavļiks (Safins, Raihels) 1:2, 21:53 Hajeks (Necāšs, Budiks) 2:2, 25:58 Zadina (Mihņacs, Kauts) (vair.) 3:2, 32:45 Hitils (Zahārs) 4:2, 35:26 Pavļiks (Hitils) 5:2, 38:45 Šarangovičs (Suško, Bovbels) 5:3, 50:27 Martinovs (Drozdovs, Jerjomenko) (vair.) 5:4, 53:23 Kauts (Budiks) 6:4, 54:52 Gabruss 6:5Metieni: 39:21Soda minūtes: 41:4

Izmantotie resursi:WM20 - WM20 - International Ice Hockey...

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029