04.01.2014. 20:07
Šī gada pirmajā Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē pie panākuma savā laukumā, Mārupes Sporta centrā, tikuši "Barons kvartāls" basketbolisti, kuri ar rezultātu 83:70 otro reizi sezonā pārspēja "Latvijas Universitātes" vienību.

Pirms šī mača abas vienības bija aizvadījušas vienu spēli savā starpā, kad 10. novembrī "Barons kvartāls" savā laukumā izcīnija uzvaru ar 76:69.

Barons kvartāls: Čoders, Bergmanis, Apsītis, Čavars, MednisLatvijas Universitāte: Vītols, Ošiņš, Zēbergs, Lūsis, Darģis

Spēles sākums daudz veiksmīgāks padevās laukuma saimniekiem, kuri atklāja rezultātu ar septiņiem bezatbildes punktiem 7:0. Arī turpmākās spēles minūtes baroni turēja vadības grožus panākot +10 (22:12), bet ceturksni noslēdzot ar 22:13. Pēc nelielās pauzes starp ceturtdaļām mājinieki turpināja iesākto, punktu pa punktam attālinoties no pretiniekiem un panākot jau 19 punktu handikapu (48:29). Ar šādu starpību noslēdzās arī pirmais puslaiks - 50:31.

Atgriežoties laukumā pēc pārtraukuma "Barons kvartāls" turpināja palielināt komandas punktu bagāžu, atraujoties nu jau līdz 56:31. Pēc tā gan mājinieki uz brīdi mazliet atslāba, ko savā labā izmantoja "Latvijas Universitāte". Ar kopējām pūlēm LU spēja sadeldēt deficītu par desmit punktiem, pēc trīsdesmit nospēlētām minūtēm atrodoties iedzinējos ar 49:64. Izšķirošo desmit minūšu sākumā studenti vēl mazliet samazināja punktu starpību līdz 53:64, bet nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām "Barons kvartāls" vairs tikai +10 (75:65). Laukuma saimnieki īsā laikā gan atjaunoja mazliet drošāku vadību, svinot uzvaru mačā ar rezultātu 83:70

Galvenie uzvaras kaldinātāji baronu rindās bija Agnis Čavars, kuram 20 punkti un astoņas atlēkušās bumbas, kā arī Ilmārs Bergmanis, kura kontā 17 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles. "Latvijas Universitātei" Artūrs Lūsis un Mārtiņš Darģis guva attiecīgi 15 un 14 punktus.

"Barons kvartāls" ar astoņām uzvarām un 11 zaudējumiem LBL šobrīd ieņem 7. vietu, savukārt "Latvijas Universitāte" ar bilanci 4-14 atrodas 11. vietā, aiz sevis atstājot vienīgi "LMT Basketbola Akadēmiju".

Barons kvartāls - Latvijas Universitāte 83:70 (22:13; 28:18; 14:18; 19:21)Barons kvartāls: Čavars 20 (8 atl.b.), Bergmanis 17 (9 rez.p.), Mednis 14, Apsītis 10, Rozītis 9, Čoders 7 (9 rez.p.), Rubenis 6, A.Epners, G.EpnersLatvijas Universitāte: Lūsis 15, Darģis 14, Zēbergs 10, Ošiņš 9, Ginters 6, Vītols 5, Saknītis 3, Aizpurs 2, Bikše 2, Eiduks 2, Brizgalovs 1, Plivda 1.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība