29.12.2014. 07:45
Nacionālajā basketbola asociācijā visai negaidītu zaudējumu, turklāt ar 23 punktu starpību cietusi Klīvlendas „Cavaliers”, kura savā laukumā nespēja tikt galā ar Džošu Smitu atlaidušo Detroitas „Pistons” (80:103). Savukārt Sanantonio „Spurs” svinēja pirmo uzvaru pēdējos septiņos savstarpējos mačos pret Hjūstonas „Rockets” (110:106).

Klīvlendas „Cavaliers” (18-12) otro maču pēc kārtas nācās iztikt bez Kairija Ērvinga, turklāt bija jāmeklē jauni risinājumi spēlē zem groza, jo smagas traumas dēļ šosezon vairs nespēlēs Andersons Varežau. Lebrona Džeimsa komandai gan tāpat izdevās 1. ceturtdaļā iegūt 11 punktu pārsvaru pār līgas pastarīti Detroitas „Pistons” (7-23), kura Ziemassvētkos nedaudz satricināja NBA pasauli, no sastāva izmetot vienu no komandas līderiem Džošu Smitu.

Taču spēles trīs atlikušajās ceturtdaļās notiekošo „Cavaliers” būs spiesti atcerēties ar daudz rūgtākām domām. Sekoja „Pistons” izrāviens 18:0, pēc tam trešās ceturtdaļas sākumā izdevās savu vadību nostiprināt, un mača gaitā Detroita ieguva pat 27 punktu pārsvaru, beigās uzvarot ar 103:80. Par Klīvlendas aizsardzības visai plašo robu atklāšanu parūpējās Andrē Dramonds, kuram „double-double” (17+16) un pieci bloki, un viņam nekautrējās piebalsot aizsargi Brendons Dženingss (25 punkti) un Džodijs Mīkss (14 punkti). „Pistons” bez lielām problēmām spēja izspēlēt līdz vairākiem brīviem tālmetieniem un uzstādīja kluba rekordu, grozā raidot 17 no 31.

Zaudētāju rindās Džeimsam 17 punkti, desmit atlēkušās bumbas, taču arī septiņas kļūdas un necila metienu precizitāte (5/19). Garie spēlētāji Kevins Lavs un Tristans Tompsons (attiecīgi 20 un 18 punkti) arī atzīmējās ar „double-double”, taču kopējais komandas sniegums bija tik slikts, ka spēles izskaņā „Cavaliers” izsvilpa arī vietējie līdzjutēji. Lai nelaimju saraksts būtu pilns, traumu guva Šons Merions, sasitums arī Džeimsam, taču pēdējais vēlāk atgriezās laukumā.

Visai droši uz NBA spēcīgākās divīzijas godu pieteikusies Dienvidrietumu divīzija, kurā šobrīd nevienai (!) komandai nav negatīva uzvaru bilance. Šonakt gan no zaudējuma nevarēja izvairīties, jo savā starpā tikās divas tās komandas – bez Tonija Pārkera un Kavai Lenarda spēlējošā „Spurs” (19-13) uzņēma Hjūstonas „Rockets” (21-8), tiesa, beidzot čempionu sastāvā bija atgriezies Petijs Milzs.

Iespaidīgu punktu gūšanas tempu uzņēmušais Džeimss Hārdens šonakt tika „noturēts” uz 28 punktu robežas, turklāt „Spurs” aizsardzība piespieda viņu pieļaut deviņas kļūdas. Spēle kopumā gan aizritēja visai līdzvērtīgi, taču galotnē nelielo iekrāto pārsvaru tomēr noturēja „Spurs” (110:106), kuras rindās 24 punkti Denijam Grīnam. Spēli spēcīgi uzsāka Tims Dankans, taču līdz savam 814. karjeras „double-double” tomēr neaizsniedzās (16+8), bet prata sagādāt pavisam grūtu maču „Rockets” jaunieguvumam Smitam (5 punkti, 5 piezīmes un 4 kļūdas). Jāpiebilst, ka „Spurs” nebija uzvarējusi Hjūstonas komandu iepriekšējās sešās savstarpējās spēlēs, bet jau aizparīt varēs vēlreiz izmēģināt spēkus pret divīzijas līderi Memfisas „Grizzlies”.

Dalasas „Mavericks” ar 30 Dirka Novicka punktu palīdzību spēja izraut uzvaru pār „Thunder” (112:107), turklāt vācietis desmit punktus sameta pēdējās piecās minūtēs. „Thunder” joprojām bija bez Kevina Durenta, neprecīzi grozam uzbruka Rasels Vestbruks (tiesa, gandrīz savāca „triple-double”), taču Serdža Ibakas un Redžija Džeksona kopā gūtie 47 punkti palīdzēja noturēt spēli līdzsvarā līdz pēdējām minūtēm.

Kobe Braients „Lakers” sastāvā pēc triju spēļu izlaišanas atgriezās ar tikai desmit punktiem un zaudējumu pret Fīniksas „Suns” (107:116), bet Denveras „Nuggets” nerada pretsparu Austrumu konferences jaunajam smagsvaram „Raptors” (102:116). Kails Laurijs uzvarā guva 30 punktus un izdalīja 11 rezultatīvas piespēles, bet 31 sameta Luiss Viljamss. Kārtējā uzvara arī Portlendai, kura par nederīgu atzina Ņujorkas „Knicks” aizsardzību, salādējot tajā 16 trejačus un uzvarot ar 101:79. „Knicks” sastāvā traumu guva Karmelo Entonijs, un komanda zaudējusi jau 18 no pēdējiem 19 mačiem.

Visas spēles

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128