01.06.2013. 17:28
Latvijas labākais futbolists Aleksandrs Cauņa šodien jau otro reizi karjerā palīdzēja Maskavas CSKA komandai iegūt Krievijas kausu.

Finālmačā CSKA, kas šogad kļuva arī par valsts čempionvienību, pamatlaikā un papildlaikā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Mahačkalas «Anži» komandu, bet pēcspēles sitienu sērijā bija pārāka ar 4:3.

Rezultātu 8. minūtē atklāja CSKA futbolists Ahmeds Musa, bet izlīdzinājumu 74. minūtē ar teicamu tālsitienu panāca Lasanja Diarrā. Kopš pamatlaika beigām CSKA komanda cīnījās mazākumā, kad noraidīts tika Pontuss Vernblūms, tomēr Maskavas klubs noturēja neizšķirtu un triumfēja pēcspēles sitienos, kaut šeit tieši Musa savā mēģinājumā kļūdījās. Izšķirošo sitienu realizēja Seidū Dumbija.

Cauņa laukumā izgāja 67. minūtē, kad CSKA vēl bija vadībā, un tieši viņš bija vistuvāk Diarrā, kad pretinieks guva vārtus. Tomēr Latvijas pussargs izveidoja arī vairākus labus vārtu gūšanas momentus.

Iepriekš Cauņa Krievijas kausu bija ieguvis arī 2011. gadā, bet CSKA komanda Krievijas kausu ieguva septīto reizi vēsturē.

Kā ziņots, Krievijas čempionātā CSKA komanda šosezon pārtrauca Sanktpēterburgas «Zenit» komandas divu gadu dominanci. Zelta medaļas Maskavas komanda izcīnīja pirmo reizi kopš 2006. gada.

Triumfs Krievijas čempionātā nodrošināja CSKA komandai automātisku vietu nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas apakšgrupu turnīrā.

Cauņa šosezon devās laukumā 25 Krievijas premjerlīgas spēlēs, gūstot trīs vārtus.