25.11.2014. 20:57
Šovakar UEFA Čempionu līgas E grupā tika aizvadītas piektās kārtas spēles. Plkst. 19:00 Maskavas CSKA savā laukumā, cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, uzņēma "Roma". Mājinieku sākumsastāvā pēc ilgstošas prombūtnes savainojuma dēļ atgriezās Aleksandrs Cauņa, laukumā pavadot 64 minūtes, bet CSKA kompensācijas laika pēdējā minūtē izglābās no zaudējuma, mačam beidzoties ar neizšķirtu 1:1.

E grupas situācija tabulā cīņā par otro vietu bija pietiekami sarežģīta un intriģējoša, Maskavas CSKA un "Roma" bija izcīnījušas pa četriem punktiem, un šovakar uzvara jebkurai no komandām varēja kļūt izšķiroša kārotā mērķa sasniegšanai. Vēl jo lielāks gandarījums, ka tik izšķirošā spēlē mājinieku galvenais treneris Leonīds Sluckis sākumsastāvā sūtīja arī Latvijas izlases pussargu Aleksandru Cauņu. Jāpiemin, ka UEFA piemērotā soda dēļ Himku stadionā skatītājiem tribīnes bija slēgtas, kas protams pabojāja kopējo spēles atmosfēru.

Spēles pirmajās minūtēs CSKA spēlētāji ieņēma diezgan dziļas aizsardzības pozīciju, īpaši neprotestējot pret viesu bumbas kontroli laukuma vidusdaļā, toties neļaujot pretiniekiem izveidot neko bīstamu vārtu tuvumā. Pēc aizvadītām 10 minūtēm mājinieki arvien biežāk un drosmīgāk veidoja asus pretuzbrukumus, kuru uzmanības centrā visbiežāk nokļuva Alans Dzagojevs un Seidu Dumbija. Pirmajā puslaikā bija redzams, ka Cauņas primārais uzdevums ir palīdzēt aizsardzībai un neatstāt brīvas zonas labajā malā savā laukuma pusē. Pat situācijās, kad laukuma saimnieki izveidoja pozicionālus uzbrukumus, Aleksandrs praktiski neatstāja savu primārās darbības zonu, turoties tuvu laukuma centram lai būtu gatavs presingam un paspētu aizsardzībā.

Interesantākos notikumus komandas pietaupīja pirmā puslaika beigām. Vispirms 39. minūtē CSKA neizmantoja teicamu iespēju gūt vārtus, kad Dumbija nokļuva viens pret vārtsargu, bet Morgans De Sanktis laicīgi samazināja distanci ar uzbrucēju, līdz ar to atvairot sitienu. Bet četras minūtes vēlāk, laukuma otrā galā, Vasilijs Berezutskis pārkāpa noteikumus pie pašas soda laukuma līnijas, turklāt praktiski pretī vārtiem. Šādas standartsituācijas augsta līmeņa spēlētājiem ir reāla iespēja gūt vārtus, ko arī apliecināja Frančesko Toti, spēcīgi triecot bumbu caur pajukušo mūri kreisajā augšējā vārtu stūrī (0:1). Līdz ar to "Roma" leģendārais uzbrucējs vēlreiz laboja paša uzstādīto vecākā vārtu guvēja rekordu Čempionu līgā.

Otro puslaiku, rezultāta spiesti, daudz agresīvāk sāka mājinieki. Jau pirmajā puslaikā regulāri CSKA uzbrucēji atrada brīvas zonas viesu aizsardzībā, bet tagad arī skaitliskā ziņā uzbrukumā spēlētāji devās drosmīgāk. "Roma" centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, kuros paļāvās uz Žervinjo ātruma īpašībām, tomēr labāko iespēju pats sev izveidoja Radža Naingolans, apspēlējot aizsargu un no teicamas pozīcijas raidot bumbu garām kreisajam vārtu stūrim. 64. minūtē maskaviešu galvenais treneris nomainīja Cauņu, kurš kopumā aizvadīja labu spēli, lai gan uzbrukumu aktivitātēs piedalījās pamaz un acīmredzot fiziskā ziņā vēl nav gatavs cīnīties 90 minūtes.

Kaut arī mājineiki nepārtraukti uzbruka, kopumā "Roma" aizsargājās salīdzinoši droši līdz pēdējai pamatlaika minūtei, kad pēc stūra sitiena un nesaprašanās Dzagojevs nokļuva viens pret vārtiem, bet netrāpīja pa augstu trajektoriju lidojošu bumbu. Tomēr kompensācijas laika pēdējā minūtē CSKA spēja gūt vārtus, kad pēc centrējuma vārtu priekšā De Sanktisu dezorientēja uzbrūkošie spēlētāji un Berezutskis raidīja bumbu labajā vārtu stūrī (1:1). Līdz ar to ir skaidrs, ka otrās vietas ieguvēja grupā noskaidrosies tikai pēc sestās spēļu kārtas.