06.03.2013. 07:56

Šonakt NHL aizvadītas veselas 11 spēles, vienā no tām no triju vārtu deficīta pret Bostonas „Bruins” atspēlēties un par nelielu pārsteigumu parūpēties spēja Vašingtonas „Capitals”, uzvarot papildlaikā ar 4:3, savukārt Čikāgas „Blackhawks” uzvara nu jau vairs reti kuram ir pārsteigums – šonakt pārspēta Minesotas „Wild” ar 5:3.

Sev diezgan nepatīkamu pārsteigumu piedzīvojusi Austrumu konferencē ceturtajā vietā esošā Bostonas „Bruins” komanda, kura šonakt spēkojās ar turnīra tabulas pretējā galā meklējamo Vašingtonas „Capitals”. „Bruins” gan mačā sākumā nokļuva mazākumā, taču veiksmīgi pārtverta ripa ļāva uz noteikumu pārkāpumu izprovocēt Aleksandru Ovečkinu, kas deva tiesības soda metienu izpildīt Bredam Merčendam – 1:0. Perioda beigu daļā aizsargi Zdeno Čara un Dagijs Hamiltons īsā laikā katrs guva pa vārtiem, un rezultāts jau pavisam pārliecinošais 3:0, bet „Capitals” pirmajā periodā izdarījuši tikai sešus metienus pa vārtiem.

Otrā perioda sestajā minūtē „Bruins” neizdevās īsti veiksmīgi izraidīt ripu no zonas, taču viņu spēlētāji jau bija pagriezušies, lai uzsāktu uzbrukumu, taču ripu pārtvēra Stīvs Oleksijs (pirmā spēle NHL), pāradresējot to vārtu tuvumā esošajam Maikam Ribeiro, kurš atklāja „Capitals” rēķinu šajā spēlē (1:3). Piecas minūtes vēlāk savus pirmos vārtus savā 24. spēlē NHL guva čehu aizsargs Tomašs Kundrateks, panākot jau pavisam cerīgo rezultātu 2:3, kuru trešā perioda 14. minūtē neizšķirtā pārvērta poļu izcelsmes kanādietis Vojteks Volskis. Bostonas „Bruins” šokā!

„Mums nav bijis daudz šādu triju vārtu pārsvaru. Droši vien kļuvām pārāk apmierināti ar situāciju,” jau pēc spēles analizē „Bruins” treneris Klods Džuliens.

Trešā perioda pašās beigās gan divas minūtes nopelnīja Aleksandrs Ovečkins, taču viņa pārstāvētā „Capitals” izturēja šo mazākumu, un spēle turpinājās papildlaikā. Tiesa, ne pārāk ilgi, jo jau tā 37. sekundē uzvaras vārtus mājiniekiem vašingtoniešiem guva Eriks Fērs, kura pārstāvētā komanda izcīnīja uzvaru, atspēlējoties no triju vārtu deficīta pirmajā periodā. Fērs izlauza savu ceļu caur diviem "Bruins" aizsargiem un jau kritienā izdarīja precīzu metienu. Pēc pagalam neveiksmīgā sezonas sākuma šī ir jau septītā „Capitals” uzvara pēdējās 10 spēlēs, tiesa, augstāk par 14. vietu Austrumu konferencē tas pacelties neļauj.

Ikviena NHL komanda vēlas pārtraukt Čikāgas „Blackhawks” fantastisko sezonas sākumu, un šonakt to iespēja izdarīt bija Minesotas „Wild” komandai, kura vienreiz šosezon jau bija „Blackhawks” uzvarējuši, tiesa, tikai pēcspēles metienos. „Wild” uzsāka apņēmīgi, pirmie izvirzoties vadībā, taču pirmā perioda beigās „Blackhawks” nolēma atgādināt, kādēļ viņi šosezon NHL nav zaudējusi vēl nevienu spēli pamatlaikā – piecu minūšu intervālā „Wild” vārtos tika sabērti veseli četri vārti (Sāds, Bikels, vēlreiz Bikels un arī Hosa), panākot jau 4:1.

Otrajā periodā „Wild” vārtos Niklasu Bedstromu bija nomainījis līgas debitants Dārsijs Kumpers, kurš spēlēja nedaudz veiksmīgāk, taču „Blackhawks” pārāk tālu no „Wild” uzbrukuma zonas neatkāpās, un Minesotas komandas hokejisti šajā periodā pa pretinieku vārtiem spēja izdarīt tikai četrus metienus (pirmajā periodā sešus). Spēles noslēdzošajā daļā gan bez intrigas neiztika, jo vairākumā izcēlās „Wild” aizsargs Raians Saters (pirmie vārti sezonā), bet perioda 11. minūtē vārti arī Kaila Brodzaka rēķinā un jau 3:4. Tiesa, jau pēc minūtes Patriks Keins atbildēja ar saviem 12. vārtiem sezonā, nodrošinot „Blackhawks” desmito uzvaru pēc kārtas.

„Blackhawks” guvuši punktus visās šīs sezonas 23 aizvadītajās spēlēs, piedzīvojot tikai trīs zaudējumus papildlaikā vai pēcspēles metienos, un no tuvākajiem sekotājiem turnīra tabulā Anaheimas „Ducks” atrāvušies jau par 10 punktiem, turklāt divas nākamās spēles aizvadīs pret Rietumu konferences šobrīd 14. spēcīgāko komandu Kolorādo "Avalanche", kura šonakt piedzīvoja zaudējumu Detroitā ar 1:2. Tiesa, piecas no savām nākamajām septiņām spēlēm Čikāgas komandai būs jāaizvada viesos.