23.04.2014. 09:42
Savu otro NHL „play-off” spēli šonakt aizvadīja latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis, tiesa, arī viņa lieliskā spēle pēc iznākšanas uz maiņu nespēja paglābt „Lightning” no zaudējuma Monreālas „Canadiens”. Pēc mača „Canadiens” hokejisti gan latviešu vārtsargu uzslavēja.

„Viņš ir ļoti labs vārtsargs,” par Kristeru Gudļevski izteicās Monreālas vārtsargs Kerijs Praiss, kura komanda sērijā uzvarēja ar 4:0. „Viņš pāris reizes atvairīja ļoti sarežģītus metienus, bet mēs bijām „izsalkuši’ un atradām veidu, kā vienu ripu viņa vārtos iedabūt. „Lightning” spēlēja izmisīgi, devās uzbrukumā lielos ātrumos.”

Praisam, starp citu, šī nav pirmā iepazīšanās ar Gudļevski – Praiss bija Kanādas izlases vārtos ceturtdaļfināla mačā pret Latviju, kad Gudļevskis un mūsu izlase teju sagādāja pēdējo gadu lielāko pārsteigumu hokejā. Toreiz Gudļevskis atvairīja 55 zvaigžņotās Kanādas metienus, taču beigās Latvija tomēr piekāpās ar 1:2.

Taču Gudļevska sniegumu šonakt novērtēja arī uzvaras vārtu autors Makss Pačoretī: „(Ja „Lightning” uzvarētu,) tas būtu bijis ļoti skaists stāsts. Gudļevskis ir īsts cīnītājs un šīs sezonas laikā panācis ļoti daudz. Mans darbs bija parūpēties, lai šis stāsts nepiepildītos un lai Gudļevska ienākšana spēlē nemainītu sērijas rezultātu.”

Par nožēlu Tampabejas līdzjutējiem Pačoretī savu darbu paveica labi, pamatlaika pēdējā minūtē gūstot uzvaras vārtus (4:3). „Lightning” pirmo reizi savā vēsturē „play-off” sērijā zaudēja ar 0:4, taču tās galvenais treneris Džons Kūpers pesimismā nekrīt: „Šis ir bijis pārejas gads, kas izvērtās visai neticamā veidā. Liekas, ka mēs sūtījām laukumā 12 izslēgšanas spēļu debitantus. Esmu drošs, ka tas ir vēl kas nedzirdēts. Gribējām nokļūt līdz "play-off" un to izdarījām, paldies līdzjutējiem, kas atbalstīja!”

Liela loma šo pēdējo vārtus zaudējumā bija arī debitantam Sedrikam Paketam, kurš nopelnīja noraidījumu teju visatbildīgākajā brīdī – 58. minūtē pie rezultāta 3:3. Kūpers gan brīdināja, lai neviens 20 gadus vecajam uzbrucējam šo pārkāpumu pārāk nepārmet: „Tikko kā iegāju mūsu ģērbtuvēs, piegāju pie Sedrika un teicu, lai nenolaiž galvu. Nabaga puika bija laukumā divu izšķirošo vārtu zaudējuma mirklī, taču viņš bija pirmais, kuru ģērbtuvē apsveicu ar spēli, jo Pakets nospēlēja lieliski. Neviens mūsu komandā viņam neko nepārmet.”

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey LeagueCBC.ca - Canadian News Sports Entertainment...

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029