28.02.2013. 08:08

Šonakt NHL tika aizvadītas četras spēles, vienā no tām Monreālas „Canadiens” pārliecinoši apspēlēja Toronto „Maple Leafs” (5:2), atspēlējoties par 9. februārī piedzīvoto sakāvi 0:6, savukārt Kaila Palmjeri hat-trick palīdzējis uzvaru svinēt Anaheimas „Ducks” komandai, kura pret „Predators” guva savu septīto panākumu savā laukumā pēc kārtas.

Monreālas „Canadiens” hokejistu atmiņā bija labi iespiedies sausais zaudējums (0:6) pret Toronto „Maple Leafs” šās sezonas sākumā, devītajā februārī, un šonakt „Canadiens” laukumā devās ar skaidru vēlmi pierādīt, ka tā bijusi tikai nejaušība. Pirmajos divos periodos katra komanda bija guvusi pa diviem vārtiem, tiesa, lai arī rezultāts bija neizšķirts, daudz pārliecinošāku sniegumu demonstrēja „Canadiens”, kuru pārsvars metienu attiecībā vienubrīd sasniedza pat 22:5.

Spēles noslēdzošajā trešdaļā „Canadiens” savu pārsvaru uz ledus spēja pārvērst arī pārsvarā rezultātā un guva trīs bezatbildes vārtus, izcīnot uzvaru 5:2, kas ļauj nostiprināties Austrumu konferences galvgalī. Savu pirmo spēli pēc maiņas „Canadiens” sastāvā aizvadīja Maikls Raiders, kurš atzīmējās ar negatīvu lietderības koeficentu mīnus viens. Savukārt viņa komandas biedrs Makss Pačioreti guva divus vārtus un tika atzīts par mača pirmo zvaigzni.

Savu pirmo spēli šosezon Filadelfijas „Flyers” rindās aizvadīja Simons Gaņē, un viņa klātbūtne laukumā nesa panākumus, jo „Flyers” jau pirmajās piecās spēles minūtēs izvirzījās vadībā 2:0 pār Vašingtonas „Capitals”, savu pārsvaru otrajā periodā prata arī dubultot (4:0), un vienīgais, ko „Capitals” šajā spēlē spēja būtiski mainīt, bija goda vārtu guvums trešā perioda beigās (1:4). Spēles beigās par rupju pārkāpumu tika noraidīts „Flyers” spēlētājs Harijs Zolnierčiks, kuram būs jāizlaiž nākamā spēle.

Simons Gaņē, kurš savas pirmās 10 NHL sezonas pavadīja „Flyers” rindās, tika pavisam nesen iemainīts no Losandželosas „Kings” pret 2013. gada ceturtās kārtas drafta izvēli. Gaņē Filadelfijas līdzjutēji sagaidīja ar ovācijām, un viņš tos nepievīla, otrā perioda sākumā gūstot komandas trešos vārtus. Savukārt „Capitals”, kuri iepriekš astoņās spēlēs pēc kārtas bija atklājuši rezultātu, šodien izskatījās diezgan blāvi, un to atzina arī „Capitals” treneris Adams Outss: „Mēs izskatījāmies noguruši. Domāju, ka tas varētu būt blakusefekts NHL šās sezonas kalendāram, kurš ir pārveidots lokauta dēļ. Nevienam no mūsējiem tāda īsta cīņas spara šodien nebija.”

Divu Rietumu konferences līderu cīņā starp „Ducks” un „Predators” šonakt ar 5:1 pārāka izrādījās Anaheimas vienība, kuras sastāvā Kails Palmjeri guva trīs vārtus. Pa trim rezultatīvām piespēlēm Palmjeri maiņas partneriem Raienam Geclafam un Korijam Perijam, kas palīdzēja „Ducks” izcīnīt jau septīto uzvaru pēc kārtas savā laukumā. Anaheimas komandas vārtus šodien sargāja NHL debitants, zviedrs Viktors Fasts, kurš atvairīja 20 pretinieku metienus, savukārt „Predators” somu vārtsargs Peka Rinne pēc ielaistiem pieciem vārtiem trešā perioda sākumā tika nomainīts, un pēc tam rezultāts vairs nemainījās.

Tikmēr nelāgas ziņas sasniegušas Vankūveras „Canucks” nometni, jo tās uzbrucējs Raians Keslers savainojuma dēļ būs spiests izlaist 4-6 nedēļas. Selkes balvas ieguvēja (labākā aizsardzībā spēlējošā uzbrucēja) sastāvā atgriešanās datums vēl nav zināms, taču skaidrs, ka „Canucks” būs spiesti iztikt bez viņa visu martu mēnesi, kurā Vankūveras vienībai paredzēts aizvadīt veselas 16 spēles.

Komandas Rezultāts
Canadiens-Maple Leafs 5:2
Capitals-Flyers 1:4
Predators-Ducks 1:5
Red Wings- Kings 1:2

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey League

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048