21.01.2014. 07:00
Juženija Bušāra turpina pārrakstīt Kanādas tenisa vēsturi, šodien kļūstot par pirmo šīs valsts tenisisti, kurai izdevies sasniegt "Australian Open" pusfinālu. Bušāra Melburnā ar 5:7, 7:5, 6:2 pārspēja Anu Ivanoviču un par vietu finālā sacentīsies ar Ķīnas labāko tenisisti Na Lī, kura zaudēja tikai četrus geimus Flāvijai Pennetai.

Šodienas pirmais ceturtdaļfināla mačs bija "vienos vārtos". Divreiz (2011, 2013) Melburnā finālā zaudējusī Ķīnas pirmā rakete Na Lī ar 6:2, 6:2 sagrāva Flāviju Pennetu. Lī 1. setā bija ļoti tuvu "sausajam" 6:0, taču nespēja ar pirmo mēģinājumu izservēt setu, neizmantojot arī divas setbumbas (5:0, 40:15).

Arī 2. setā tikai Lī kļūdiņas Pennetai palīdzēja izvairīties no nullītes. Itālijas tenisiste pirms šīs cīņas bija uzvarējusi divus no trim iepriekšējiem mačiem pret Lī, bet šodien bija bezspēcīga, viegli ievainojamai esot ne tikai ar otro, bet arī pirmo servi.

Sezonu ar uzvaru Šeņčženas turnīrā sākusī Lī šodien guva jau 10. uzvaru pēc kārtas. Tā Āzijas labākajai tenisistei ir garākā uzvaru sērija kopš 2011. gada janvāra, kad viņa izcīnīja titulu Sidnejā un tika līdz "Australian Open" finālam, tajā zaudējot Kimai Klijstersai. Beļģiete toreiz pārtrauca Lī 11 uzvaru sēriju. Na Melburnas pusfinālu sasniegusi ceturto reizi pēdējos piecos gados.

Ja dienas pirmā spēle faniem (atskaitot Lī atbalstītājus) sagādāja vilšanos, tad otrais mačs bija krietni nopietnāka sacensība. Spēlējot savā pirmajā "Grand Slam" ceturtdaļfinālā, 19 gadus vecā Juženija Bušāra turpināja izmantot sev dotās iespējas un ar 5:7, 7:5, 6:2 apspēlēja 2008. gada finālisti Anu Ivanoviču.

Serbijas otrā rakete 1. setā divas reizes nenosargāja breika pārsvaru, otrajā gadījumā tas notika, kad Ana servēja par uzvaru setā. Bijušajai ranga līderei pat bija divas setbumbas, taču abas reizes viņai nervozi sitieni tīklā. Panākusi izlīdzinājumu 5:5, Bušāra ar vairākām kļūdām trešo reizi setā zaudēja savu servi, vēl vienu iespēju serbiete viņai nedeva – 7:5.

2. sets bija ļoti līdzīgs pirmajam, tikai šoreiz abas tenisistes iejutās mainītās lomās. Proti, Bušāra divreiz izlaida breika pārsvaru, bet uzvaru setā nodrošināja ar breiku, lielā mērā pateicoties pretinieces kļūdām. Ivanoviča divreiz atspēlējās, bet pie 5:6 nespēja noturēt servi, geimā izceļoties ar divām dubultkļūdām. Otrā bija setbumbas izspēlē. Piebilstams, ka Ivanovičai pēc septītā geima bija medicīnas pārtraukums, kas notika ārpus laukuma.

Ivanovičas kustība pēdējā setā bija uzkrītoši ierobežota, un Bušāra to lieliski izmantoja, pretiniecei zaudējot tikai divus geimus. Bušāra kļuva par pirmo Kanādas tenisisti, kurai izdevies sasniegt "Australian Open" pusfinālu. Pēdējā Kanādas tenisiste "Grand Slam" pusfinālā bija Kārlinga Basē-Seguso, kura 1984. gadā tika līdz "US Open" labāko četriniekam.

Džīnija tikai ceturto reizi spēlē "Grand Slam" pamatturnīrā, debiju piedzīvojot pērn Parīzē, kur viņai 2. kārtā zaudējums pret Mariju Šarapovu, Vimbldonā izdevās tikt līdz 3. kārtai, pa ceļam uzveicot savu šodienas pretinieci Ivanoviču (6:3, 6:3), bet Ņujorkā neveiksme otrajā mačā. Pērn Melburnā Bušāra zaudēja kvalifikācijas 2. kārtā, bet šogad pamatturnīrā tika pie lieliskas izlozes – līdz mačam ar Ivanoviču viņai rangā visaugstāk esošā pretiniece bija 68. vietā esošā Lorena Deivisa.

Bušāra ar savu nākamo pretinieci Lī līdz šim tikusies vienreiz, viņai 2012. gadā savās mājās Monreālā zaudējot ar 4:6, 4:6.