20.05.2012. 22:48
Latvijas jaunā burātāja olimpiskajā "Laser Radial" klasē Anna Aile no Priedaines jahtkluba svētdien pasaules čempionāta noslēgumā izcīnīja 83.vietu, tomēr nekvalificējās Londonas olimpiskajām spēlēm.

Aile, kas pēc trim kvalifikācijas dienām sacensības turpināja Sudraba flotē, pēdējos divos braucienos ieņēma attiecīgi 12. un ceturto vietu flotē.

Līdz ar to pēdējā sacensību dienā Aile kopvērtējumā pakāpās par 16 pozīcijām.

Kopvērtējumā Aile tika pie 297 punktiem, kas viņai deva 83.vietu kopējā ieskaitē un 16.pozīciju Sudraba flotē.

Sacensībās kopā piedalījās 133 sportistes - pēc trim kvalifikācijas dienām labākās 67 sportistes sacensības turpināja Zelta flotē, bet atlikušās 66 sacentās Sudraba flotē.

Pēc sadalīšanās flotē sešas ceļazīmes uz Londonu ieguva sportistes no spēcīgāko komandu vidus, bet Sudraba flotes sportistēm atlika sadalīt vēl trīs ceļazīmes.

Savukārt par pasaules čempioni kļuva Lietuvas sportiste Gintare Šeida.

Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas notika pagājušā gada decembrī, Aile ieņēma 75.vietu. Toreiz tika sadalītas 29 olimpiskās ceļazīmes.