10.03.2014. 12:34
Šodien tiks aizvadīta trešā spēle KHL izslēgšanas maču pirmās kārtas sērijā starp Rīgas „Dinamo” un Doņeckas „Donbass”.

, nra.lv, Sports

Rīdziniekiem tālu vairs nav, kur atkāpties, jo pirmajās divās izbraukuma spēlēs tika piedzīvoti zaudējumu, un sakāve šodien sērijā nozīmētu teju bezcerīgo 0:3.

Rīgas „Dinamo” pirmās divas spēles pret „Donbass” aizvadījusi tikai vienu tādu īsti labu periodu, proti, pašu pirmo. Visos pārējos rādītais hokejs nav bijis tas, ar kuru „Dinamo” lika par sevi runāt kā vienu no konferences līderēm. Jā, jau pirms sērijas bija skaidrs, ka „Donbass” aizsardzību būs grūti uzlauzt, tāpat ukraiņu līdzjutēji var pateikties somu uzbrucēja Tēmu Laines uzspīdējumam, divās spēlēs gūstot četrus vārtus. Galu galā, arī „Donbass” treneris Andrejs Nazarovs norāda, ka līdz brīdim, kad kāda komanda uzvarēs izbraukumā, šajā sērijā ir neizšķirts.

Vienīgajā savstarpējā spēlē Rīgā šosezon „Dinamo” vārtus neguva, zaudējot ar 0:1. Tiesa, tā bija pēdējā regulārās sezonas spēle, kas nemaz tik daudz neizšķīra. Tiesa, ja trūkumus uzbrukumā var saprast ar daudzo savainojumu klātbūtni, tad robi vārtsarga darbībā gan ir nedaudz negaidīti. Visas sezonas gaitā Mikaels Telkvists bija viens no KHL labākajiem vārtsargiem, kurši klusi vilka „Dinamo” uz priekšu arī šķietami zaudētās spēlēs, taču pret „Donbass” viņš pagaidām nav bijis glābējs.

Bukmeikeri uzskata, ka sērijas trešā spēle ieliks pirmo uzvaru „Dinamo” artavā, jo Rīgas panākums pamatlaikā novērtēts ar koeficentu 2,05, kamēr „Donbass” saņēmis vien 3,10. Tāpat kā iepriekšējos mačos, arī šoreiz tiek paredzēta mazrezultatīva spēle, proti, koeficents par kopējo vārtu skaitu spēlē „Over 5,5” ir 3,55. Jāatceras gan, ka sērijas otrajā mačā tika gūti septiņi vārti.

„Dinamo” šajā mačā nepieciešams labs iesākums, lai laicīgi nomierinātu nervus un izdzēstu ideju par „0:3” no galvas. Regulārajā sezonā „Donbass” uzvarēja tikai 16 no 54 pirmajiem periodiem (15. vieta līgā), tiesa, arī „Dinamo” nebija daudz labāka – uzvarēts katrs trešais pirmais periods. Koeficents uz to, ka Rīgai izdosies otro periodu uzsākt ar vadību, ir 2,70.

Ne tā vieglākā spēle sagaida arī Maskavas „Dynamo” ar Mārtiņu Karsumu, kurai šodien izbraukuma mačs Jaroslavļā pret Miķeļa Rēdliha un Jāņa Sprukta „Lokomotiv”. Pirmajās divās spēlēs Maskavā Oļega Znaroka vadītā komanda uzvarēja sīvās cīņās (3:2 P un 2:1), un bukmeikeri tai neparedz rozēm kaisītu uzvaras ceļu arī šodien. Koeficents uz „Dynamo” uzvaru un rezultātu 3:0 sērijā ir 2,35, kamēr „Lokomotiv” panākums novērtēts ar 2,65.