16.01.2014. 18:04
Franču pilots Braiens Bufjē no "M-Sport" komandas atrodas pirmajā pozīcijā pēc pirmajiem sešiem ātrumposmiem Montekarlo rallijā, pasaules rallija čempionāta (WRC) jaunās sezonas pirmajā posmā.

Ārkārtīgi haotiska izvērtās dienas pirmā daļa, kad sportistiem bija jāaizvada pirmie trīs ātrumposmi. Pirmajos divos negaidīti ātrākais bija Roberts Kubica, kam šīs ir pirmās sacensības ar "Ford Fiesta RS WRC" automašīnu. Ieguvis jau gandrīz 40 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju, jau trešā ātrumposma laikā polis sniega dēļ pazaudēja gandrīz pusotru minūti un atkrita uz ceturto pozīciju kopvērtējumā.

Trešajā ātrumposmā labākie bija tie, kas varēja uzmontēt ziemas apstākļiem piemērotas riepas. Rezultātā uzvaru guva un vadību rallijā pārņēma Bufjē, kurš ir 2011. gada Montekarlo rallija uzvarētājs. Lai gan pēcpusdienas ātrumposmos uzvarēja "Volkswagen" braucēji Jari-Mati Latvala un Sebastjans Ožjē, kad ātrākie rezultāti piektajā un sestajā posmā, Bufjē pēc pirmās dienas saglabā visai ievērojamu vadību kopvērtējumā.

"Citroen" komandas jaunpienācējs Kriss Mīke uz pirmo trijnieku pakāpās jau pēc otrā ātrumposma un bija viens no stabilākajiem šajā dienā, kā rezultātā seko 38 sekundes aiz Bufjē. Tikmēr "M-Sport" komandai pirmajā trijniekā divi braucēji, jo Kubica seko mazāk nekā 1 sekundi aiz Mīkes, kamēr pēc uzvarām piektajā un sestajā ātrumposmā no pirmā desmitnieka beigām uz ceturto vietu pakāpās 2013. gada WRC čempions Ožjē.

Tikmēr neveiksmīga atgriešanās WRC padevusies "Hyundai" komandai. Tjerī Noivils avarēja jau pirmā ātrumposma septītajā ātrumposmā un izstājās, bet Danijs Sordo atradās trešajā vietā, kad ceļā uz ceturto ātrumposmu pievīla elektrība un arī viņam bija jāizstājas. Sacensības sportisti neturpinās.

Vieta Pilots Auto Rezultāts
1. Bryan Bouffier Ford Fiesta RS WRC 1:25:36.6
2. Kris Meeke Citroen DS3 WRC +38.8
3. Robert Kubica Ford Fiesta RS WRC +39.5
4. Sebastien Ogier Volkswagen Polo R WRC +47.3
5. Mads Ostberg Citroen DS3 WRC +1:20.7
6. Elfyn Evans Ford Fiesta RS WRC +1:38.6
7. Jari-Matti Latvala Volkswagen Polo R WRC +2:20.8
8. Mikko Hirvonen Ford Fiesta RS WRC +2:46.9
9. Andreas Mikkelsen Volkswagen Polo R WRC +4:06.2
10. Olivier Burri Ford Fiesta R5 +4:47.4

Izmantotie resursi:WRC.com® - The Official WRC® Website -...TwitterDaugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties