29.06.2012. 17:07
Jau 16. reizi šajās brīvdienās Vaivaru pludmalē (Atbalss ielā 1) notiks starptautiskais pludmales handbola turnīrs "Nemo", kurā šogad piedalīsies astoņas sieviešu un vīriešu komandas no Latvijas un Igaunijas.

Vīriešiem par "Nemo" kausu cīnīsies "RTU", "SC Ogre", "HK LSPA", "ASK/LU" un "Pastnieki", bet sievietēm "LSPA 1", "LSPA 2" un Tartu "Ulikool/Polva SK" (Igaunija).

Pērn pludmales handbola turnīrā vīriešiem uzvarēja "RTU" handbolisti, bet sievietēm spēcīgākās izrādījās Ludzas SHK.

Pirmajā dienā vīriešu komandas aizvadīs viena apļa turnīru, savukārt dāmas ar katru vienību tiksies divreiz, lai svētdien izslēgšanas turnīrā noskaidrot "Nemo" kausa ieguvēju. Sestdien spēles notiks no plkst. 11:15 līdz 19:40, bet svētdien - no plkst. 9:25 līdz plkst. 15:00.

Atšķirībā no parastā handbola pludmalē par atraktīvi gūtajiem vārtiem (vērtē tiesneši), tāpat, ja precīzs ir vārtsargs (spēlētāji mainās) vai viņš tiek pārspēts no soda metiena līnijas, komandas rezultātam tiek pieskaitīti divi punkti. Par pārējiem iemestajiem vārtiem piešķir vienu punktu. Laukuma izmēri ir mazāki, spēlētāju skaits sarucis līdz četriem, kā arī viens mačs ilgst tikai divreiz pa desmit minūtēm, no handbolistiem pieprasot maksimālu koncentrēšanos jau no paša spēles sākuma. Ja katrā puslaikā uzvaras tiek dalītas uz pusēm, tad mača iznākums atkarīgs no soda metienu izpildes.