07.08.2016. 08:58
2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs startējušas sieviešu handbola sacensības, un pirmajā dienā pie panākuma tika arī laukuma saimniece Brazīlija, kas ar 31:28 pieveica pasaules un Eiropas čempioni Norvēģiju.

Pirmajā puslaikā laukumā risinājās līdzīga spēle, un mājinieces lielajā pārtraukumā devās ar viena punkta pārsvaru. Izšķirošais izrāviens notika laika posmā no 44. līdz 50. minūtei, kad Brazīlijas valstsvienība guva piecus vārtus pēc kārtas un palielināja pārsvaru no 22:21 līdz 27:21. Norvēģietes izskaņā pietuvojās līdz četru precīzu metienu tiesai, tomēr nekas vairāk neizdevās.

Divas sekundes pirms beigām izcēlās norvēģiete Nora Morka, uzstādot mača gala rezultātu - Brazīlijas uzvara ar 31:28. Norvēģijas izlase ir gan Eiropas (2014. gadā finālā 28:25 pret Spāniju), gan pasaules (2015. gadā finālā 3123 pret Nīderlandi) čempione. Tāpat Norvēģija uzvarējusi piecos no pēdējiem sešiem Eiropas čempionātiem un divos no pēdējiem trīs pasaules čempionātiem. 2013. gadā par labāko komandu pasaulē kļuva tieši Brazīlija.

2014. gada Eiropas čempionāta finālā zaudējusī Spānija ar 25:19 pieveica 2012. gada Eiropas čempioni Melnkalni. Otrā puslaika ievadā spānietes ieguva sešu punktu pārsvaru, kuru noturēja līdz noslēgumam. Četras spēlētājas guva četrus punktus, bet pagalam neveiksmīga bija Marta Manga, kura realizēja tikai vienu no astoņiem metieniem.

Par pārsteigumu parūpējās Angolas izlase, kas ar 23:19 pieveica rumānietes. Rumānija pēdējā pasaules čempionātā ieguva bronzas medaļas, turklāt pusfinālā Norvēģijai piekāpās tikai pagarinājumā, kamēr Angola apstājās astotdaļfinālā. Toreiz par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Kristina Negu, kura pret Angolu guva astoņus punktus, bet ar to nepietika.