17.10.2013. 21:54
Ceturtdienas vakarā Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā pret vietējo Slovan vienību KHL regulāro čempionātu turpina Arta Ābola vadītā Rīgas Dinamo komanda, kas oktobrī piecos mačos izcīnījusi četras uzvaras. Slovākijas klubs pretī var likt četrus panākumus pēc kārtas. Mača tiešraide kanālā TV6. Spēles 2.trešdaļā rezultāts ir 3:2 Slovan labā, rīdziniekiem vārtus guvis Marsels Hosa un Mets Robinsons.

Fantastiska izdevība jau mača 1.minūtē bija Robertam Bukartam, kurš no pavisam neliela attāluma uzmeta virsū vārtsargam Jaroslavam Janusam, bet Slovan atbildēja ar bīstamu pretuzbrukumu. Spēles ievadā komandas demonstrēja diezgan atklātu hokeju un vārtu gūšanas iespējas nebija nekāds retums, Dinamo sastāvā īpaši izcēlās Džeriņa maiņa ar Bukartu un Meiju malās. Perioda vidū pēc teicamas Milana Bartoviča piespēles savus septītos vārtus šosezon guva Rīgas aizsargu nepieskatītais Tomašs Netiks, triecot ripu Telkvista sargāto vārtu tīklā un izvirzot vadībā Slovan. Rīdzinieki centās atspēlēties uzreiz, ar īpašu aktivitāti izceļoties ceturtajai maiņai. Teicama izdevība arī Kailam Vilsonam, bet vietā Januss. Dinamo pārsvars pēdējās trešdaļas minūtēs kļuva nospiedošs, tomēr ar vārtu gūšanu nesekmējās un pēc pirmajām 20 minūtēm 0:1.

Otro trešdaļu rīdzinieki sāka ļoti aktīvi, tomēr jau visai drīz ielaida otros vārtus - ar atkārtotu metienu Telkvistu pārspēja Mihels Miklīks. Tiesa, Dinamo nekavējoties izdevās vienus vārtus atgūt, kad diezgan kuriozā veidā Marsels Hosa pārspēja Janusu - uzbrucējs centās apspēlēt vārtsargu, bet ripa ieslīdēja vārtos. Slovākam jau astotais vārtu guvums šosezon. Pirmais noraidījums šajā spēlē tikai otrā perioda vidū Arvīdam Reķim, bet tūdaļ uz noraidīto soliņa devās arī Andris Džeriņš, atstājot mūsējos trijatā pret pieciem. Tiesneši neapstājās uz noraidīts tika vēl viens Dinamo hokejists - Kristaps Sotnieks. Lai gan varonīgi izturēja aptuveni minūti, rīdzinieki lielajā mazākumā pēc spēcīga Martina Štainoha metiena kapitulēja trešo reizi. Brīdi vēlāk noraidīts slovāku pirmo vārtu autors Netiks, kaut nedaudz atvieglojot situāciju laukumā. Mača 35.minūtē Mets Robinsons vairākumā vēlreiz pietuvināja Dinamo līdz vienas ripas deficītam - 2:3. Visai laba iespēja perioda izskaņā bija Liboram Hudāčekam, bet Telkvists mēģinājumu atvairīja.

Treneri mačam pieteikuši 21 hokejistu - divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Vārtus sargā Mīkaels Telkvists, kā septītais aizsargs pieteikts jaunais Edmunds Augstkalns.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 17.oktobris. Bratislava, Slovnaft Arena.

Bratislavas Slovan - Rīgas Dinamo 3:2 (1:0; 2:2; 0:0)

Vārti: 12:01 Netiks (Bartovičs, Mikušs) 1:0; 21:23 Miklīks (Bondrka, Sersens) 2:0; 23:14 Hosa (Vilsons, Pavlovs) 2:1; 30:14 Štainohs (Miklīks, vair.) 3:1; 34:43 Robinsons (Vilso, Hosa, vair.) 3:2;

Vārtsargi: Jaroslavs Januss - Mīkaels Telkvists

Metieni: 21-20

Soda minūtes: 4-6

Skatītāji:

Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #32 Mikael Tellqvist (#85 Rihards Cimermanis);Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #11 Kristaps Sotnieks - #9 Krišjānis Rēdlihs, #61 Edmunds Augstkalns;Uzbrucēji: #79 Vitālijs Pavlovs - #18 Kyle Wilson - #81 Marcel Hossa, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #38 Paul Szczechura - #70 Miks Indrašis, #71 Roberts Bukarts - #25 Andris Džeriņš - #87 Gints Meija, #95 Juris Upītis - #10 Artūrs Kuzmenkovs - #13 Gunārs Skvorcovs.

Izbraukumā nav devušies savainotie Mārtiņš Cipulis, Marsels Haščāks un Oskars Cibuļskis, kuram, visticamāk, šī sezona jau ir beigusies.

Pēdējo spēli rīdzinieki aizvadīja svētdien, kad savā laukumā pret Magņitogorskas Metallurg atspēlējās no nelabvēlīgā 0:2, triumfējot papildlaikā - 3:2. Tikmēr Slovan otrdien savā laukumā ar 5:2 pārspēja Prāgas Lev.

Dinamo uzbrucēji Kails Vilsons (6+10) un Marsels Hosa (7+8) ir starp rezultatīvākajiem KHL hokejistiem, aizsargu konkurencē augstu arī Sandis Ozoliņš (3+8) un Mets Robinsons (4+6). Slovan rindās rezultatīvākie ir Milans Bartovičs (6+7), Mihels Miklīks (5+8) un Mihals Bondrka (5+5).

Rīgas Dinamo šosezon 16 spēlēs iekrājuši 29 punktus un ieņem augsto 3.vietu Rietumu konferences kopvērtējumā. Rīdzinieki uzvarējuši četrās no pēdējām piecām spēlēm. Nākamie pretinieki Slovan ar 20 punktiem 16 mačos atrodas tikai 12.vietā, taču uzvarējuši četrās spēlēs pēc kārtas un sešās no pēdējām septiņām.

Abas komandas divreiz tikās Slovan debijas KHL sezonā pērn - abas reizes pārāki bija Dinamo (3:2 bullīšos viesos, 3:1 Rīgā).

Pirmdien dinamieši īso izbraukumu noslēgs Prāgā pret turienes klubu Lev.

Rīgas Dinamo sastāvs izbraukumā Bratislavā un Prāgā

Vārtsargi - Mīkaels Telkists, Jakubs Sedlāčeks, Rihards Cimermanis;

Aizsargi – Sandis Ozoliņš, Krišjānis Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Mets Robinsons, Kristaps Sotnieks, Arvīds Reķis, Rodrigo Laviņš un Edmunds Augstkalns;

Uzbrucēji – Kails Vilsons, Marsels Hosa, Pols Šehura, Vojtehs Polāks, Miks Indrašis, Aleksandrs Ņiživijs, Roberts Bukarts, Andris Džeriņs, Gints Meija, Juris Upītis, Vitālijs Pavlovs, Gunārs Skvorcovs un Artūrs Kuzmenkovs.

Edgars Siksna, Mārtiņš Porejs, Andris Siksnis un Māris Bičevskis fārmkluba Dinamo/Juniors sastāvā šajā laikā dosies uz Lielbritāniju, lai piedalītos IIHF Kontinentālā kausa izcīņas 2. kārtas turnīrā.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650