27.03.2016. 22:57
Spānijas ACB līgas 25. spēļu kārtas mačā šodien Dāvja Bertāna pārstāvētais Vitorijas „Laboral Kutxa” izbraukumā ar 90:93 piekāpās Anžeja Pasečņika Grankanarijas „Herbalife”.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 23 minūtes un sešas sekundes, guva sešus punktus (3p. - 1/4, s.m. - 3/3), izcīnīja divas atlēkušās bumbas un atdeva divas rezultatīvas piespēles, kā arī bloķēja divus metienus, nopelnīja trīs piezīmes, izprovocēja divas pretinieku piezīmes un nopelnīja astoņus lietderības punktus. Tikmēr Anžejs Pasečņiks laukumā neparādījās.

Pirmajā ceturtdaļā „Laboral Kutxa” bija ieguvuši pat deviņu punktu pārsvaru (19:10), tomēr rezultatīvā pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti 26:26. Otrajā ceturtdaļā viesi atkal atguva vadību un neilgi pirms lielā pārtraukumā panāca +8 (43:35), taču trešajā ceturtdaļā „Herbalife” pārņēma vadību un panāca septiņu punktu pārsvaru (57:50). Nelielu pārsvaru „Herbalife” saglabāja līdz pat mača 37. minūtei, kad rezultāts atkal kļuva neizšķirts 81:81, tomēr spēles galotnē aukstasinīgāki bija mājinieki.

Dairis Bertāns šovakar „Bilbao Basket” rindās spēkojās ar „Unicaja” un piedzīvoja zaudējumu 77:82. Dairis nospēlēja 27:01 minūtes, kuru laikā guva piecus punktus un izdalīja trīs rezultatīvas piespēles. Latvijas basketbolists trāpīja divus no pieciem metieniem no spēles (2p. 1/2. 3p. 1/3), kā arī savāca divas atlēkušās bumbas, divreiz pārkāpa noteikumus un trīsreiz piespieda pretiniekus pārkāpt noteikumus pret sevi. Viņa +/- rādītājs plus astoņi, kas bija labākais komandā. Pēc šodienas mača „Bilbao Basket” atkāpusies uz desmito vietu kopvērtējumā (12-13). ACB līgas kopvērtējumā pašlaik "Laboral Kutxa" ar 18 uzvarām 25 spēlēs saglabā ceturto vietu, bet pozīciju zemāk ar 16 uzvarām ir "Herbalife".

Vācijas Bundeslīgā „Brose Baskets” ar 32 punktu pārsvaru sakāva „Medi Beyreuth” (85:53). Jānis Strēlnieks nospēlēja 21:40 minūtes, kuru laikā sameta deviņus punktus (1p. 0/2, 2p. 3/3, 3p. 1/3). Viņam arī divas rezultatīvas piespēles, viena atlekusī bumba, viena pārtverta bumba un divas kļūdas. Strēlnieka komanda Vācijā joprojām ir pārliecinoša līdere ar 25 uzvarām 27 spēlēs, kamēr tuvākaja sekotājai Minhenes „Bayern” ir 20 uzvaras 26 spēlēs.

Izmantotie resursi:acb.com

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128