24.01.2016. 20:13
Pie panākuma savā laukumā Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē tikusi "Valmiera/Ordo". Valmierieši, pateicoties Aigara un Armanda Šķēļu lieliskajam sniegumam, ar rezultātu 79:73 pārspēja "Jelgavu".

Iepriekšējās divās tikšanās reizēs abas komandas uzvaras dalījušas uz pusēm. Novembra sākumā valmierieši savā laukumā sagrāva pretiniekus ar 90:67, bet tā izskaņā "Jelgava" revanšējās ar 98:85. Abu komandu trešajā tikšanās reizē favorītu statusā bija Valmieras komanda, bet bija skaidrs, ka jelgavnieki centīsies darīt visu iespējamo, lai aizvadītu labu spēli un, iespējams, arī pacīnītos par uzvaru.

Maču lieliski iesāka Armands Šķēle, kurš ar astoņiem gūtiem punktiem piecās minūtēs ļāva savai komandai izvirzīties vadībā ar 14:4. Laukuma saimnieki turpinājumā nespēja demonstrēt tik stabilu sniegumu, kas viesiem ļāva sadeldēt deficītu līdz diviem punktiem (15:17). Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar Mārtiņa Vīņauda precīzo trejaci pēdējā sekundē, "Valmierai/Ordo" saglabājot vadības grožus - 20:15. Otrās ceturtdaļas ievadā jelgavniekiem izdevās atspēlēties, arī izvirzoties minimālā vadībā. Viesu uzbrukumu vilka Rihards Zēbergs, bet Valmieras komandā kāds konkrēts līderis neatradās. Divas minūtes līdz puslaika beigām rezultāts bija neizšķirts 33:33, bet atpūtā komandas devās pie rezultāta 39:37 mājinieku labā.

Otro puslaiku aktīvi sāka jelgavnieki, ar precīziem tālmetieniem turoties līdzās pretiniekiem. Otrā laukuma galā uzbrukumu kūrēja Aigars un Armands Šķēles. Pēc trīs spēlētām minūtēm Agnis Čavars realizēja sarežģītu metienu groza apakšā, bet brīdi vēlāk tālmetienu realizēja Andris Justovičs, panākot 48:44 "Jelgavas" labā. Mājinieki ļoti vāji spēlēja uzbrukumā, bet otrā laukuma galā jelgavnieki turpināja realizēt vienu tālmetienu pēc otra (54:46). Valmierieši, galvenokārt pateicoties Šķēlēm, tomēr spēja savākties un noslēgt trešo ceturksni ar neizšķirtu rezultātu 57:57.

Mājinieki centās spēlēt ar ātrām pārejām uzbrukumā, bet pozicionālā spēlē labi kustināja bumbu, tiekot pie brīviem metieniem. Pēc Aigara Šķēles precīzā tālmetiena rezultāta starpība sasniedza sešus punktus, ieliekot labus pamatus cīņā par uzvaru. Turpinājumā jelgavniekiem neizdevās lauzt cīņas gaitu un nopietni pacīnīties par panākumu. Valmieras komanda pilnībā kontrolēja spēli, iekrājot 10 punktu pārsvaru pusotru minūti līdz pamatlaika beigām. Jelgavnieki nedomāja padoties, īsā laikā atspēlējot piecus punktus. Pamatlaika izskaņā mājinieki savus uzbrukumus izspēlēja ilgi, bet mača likteni varēja uzskatīt par izšķirtu, kad uzbrukuma pēdējā sekundē caurgājienu realizēja Armands Šķēle, atjaunojot sešu punktu pārsvaru. Atlikušajās 20 sekundēs vairs nekas būtiski nemainījās, "Valmierai/Ordo" svinot uzvaru ar rezultātu 79:73.

Valmieras komandā rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Aigars Šķēle, bet 19 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Armanda Šķēles rēķinā. "Jelgavas" labā 19 punktus guva Kristaps Pļavnieks, bet attiecīgi 14 un 13 punkti Andrim Justovičam un Agnim Čavaram.

"Valmiera/Ordo" - "Jelgava" 79:73 (20:15, 19:22, 18:20, 22:16)

"Valmiera/Ordo": Aig.Šķēle 22, Arm.Šķēle 19 (7 ab), Rozītis 13, Laksa 9 (9 ab), Bērziņš 8 (8 ab), Blaus 3, Vīņauds 3, Gabrāns 2, Jonāts."Jelgava": Pļavnieks 19, Justovičs 14, Čavaras 13 (6 ab), Zēbergs 10, Rubenis 9 (10 ab), Šteinbergs 5, Birāns 3, Šuliausks, Atelbauers, Kļaviņš.