03.01.2015. 17:54
Pasaules kausa izcīņas 4. posma sacensībās kamaniņu sportā, kas šīs nedēļas nogalē norisinās Kēnigzē (Vācija), divnieku ekipāžu konkurencē Andris un Juris Šici pēc pirmā brauciena ieņēma trešo vietu, tomēr divu braucienu summā palika soli no goda pjedestāla - ceturtā vieta. Piekto vietu izcīnīja Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš. Par sacensību uzvarētājiem kļuva Tobiass Vendls / Tobiass Arlts (Vācija).

Jau iepriekš dalību pamatsacensībām bija nodrošinājuši Soču olimpisko spēļu bronzas godalgu ieguvēji Andris un Juris Šici. Vakar Nāciju kausa izcīņas ietvaros Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš pārliecinoši kvalificējās pamatsacensībām, izcīnot otro vietu.

Pasaules kausa izcīņas sacensībās divniekiem Andris un Juris Šici šosezon divreiz palikuši soli no goda pjedestāla – ceturtā vieta Leikplesidā un Kalgari.

Andris un Juris Šici veica teicamu braucienu, trasi veicot 50.545 sekundēs, kas ļāva sasniegt trešo rezultātu pirmajā braucienā. Sacensību līderiem pēc pirmā brauciena Šici zaudēja vien 0.238 sekundes.

Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš pirmajā braucienā pieļāva vien atsevišķas nelielas kļūdas, kas ļāva sasniegt devīto rezultātu.

Labāko rezultātu pirmajā braucienā sasniedza Tonijs Egerts / Saša Benekens (Vācija), kuri par 0.122 sekundēm pārspēja olimpiskos čempionus Tobiasu Vendlu un Tobiasu Arltu (Vācija).

Ne tik veiksmīgs starts otrajā braucienā izdevās Andrim un Jurim Šiciem, kuriem braucienā tikai septītais rezultāts, kas jau trešo reizi šosezon divu braucienu summā deva ceturto vietu.

Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš otro braucienu veica ļoti labi, būtiskas kļūdas nepieļaujot, kas kombinācijā ar tuvāko konkurentu neveiksmēm divu braucienu summā ļāva pakāpties četras vietas augstāk – piektā vieta. Otrajā braucienā Gudramovičs / Kalniņš sasniedza trešo rezultātu.

Uzvaru izcīnīja Vendls / Arlts, kuri divu braucienu summā par 0.185 sekundēm pārspēja Egertu / Benekenu. Trešo vietu, neskatoties uz kļūdu otrajā braucienā, izcīnīja Peters Pencs / Georgs Fišlers (Austrija).

Šodien divnieku sacensību laikā spēcīgi lija. Rīt Pasaules kausa izcīņas posms Kēnigzē noslēgsies ar sacensībām vīriešiem un komandu stafeti. Vīriešu konkurencē sacensībām kvalificējušies trīs Latvijas kamaniņu sportisti - Inārs Kivlenieks, Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis, kuri pamatsacensībām vakar kvalificējās Nāciju kausa izcīņas ietvaros. Diemžēl kvalificēties pamatsacensībām neizdevās Kristapam Mauriņam.