12.01.2014. 13:24

  • Dukuriem dubultuzvara otrajā PK posmā pēc kārtas! 2014. g. 10. janvāris
  • Martins Dukurs iekļauts Ginesa rekordu grāmatā 2014. g. 6. janvāris

Pirmajā braucienā neapšaubāmu dominanci pār saviem konkurentiem nodemonstrēja Martins Dukurs, kurš trasi veica ar jaunu rekordlaiku (minūte un 8,14 sekundes). Tāpat latvietim otrais labākais starta laiks - 4,85 sekundes.

Otrajā vietā aiz Martina Dukura pirmo braucienu noslēdza viņa vecākais brālis Tomass, kurš savam tautietim zaudēja iespaidīgas 0,57 sekundes. Savukārt trešajā vietā esošo Kristianu Bromliju no Lielbritānijas Tomass Dukurs apsteidza par 0,14 sekundēm.

Otrajā braucienā latvieši turpināja izteikti dominēt, pamīšus uzstādot jaunus trases rekordus. Martins Dukurs otrajā braucienā finišēja pēc minūtes un 7,40 sekundēm, kas ļāva savu brāli divu braucienu summā apsteigt par 1,09 sekundēm. Tāpat Martinam Dukuram izcils starta laiks - 4,81 sekunde.

Savukārt Tomass Dukurs pēc lieliska snieguma otrajā braucienā spēja trešajā vietā finišējušo kanādieti Džonu Feirbeirnu apsteigt par 0,69 sekundēm.

Pēc pirmā brauciena mazāk par sekundi no Martina Dukura atpalika vien tuvākie pieci sekotāji, bet pēc otrā brauciena tuvākie pieci sekotāji bija vienīgie, kas iekļāvās divu sekunžu atstatumā no latvieša.

Šogad katrā no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) disciplīnām pa reizei viena Pasaules kausa posma laikā notiks divas sacensības. Vīru skeletonā sportisti divreiz sacenšas tieši Sanktmoricā.

Piektdien brāļiem Dukuriem izdevās gūt otro dubultuzvaru pēc kārtas - pirmais bija Martins, bet otrais finišēja Tomass. Ja sezonas pirmos trīs posmus Ziemeļamerikā Latvijas sportisti neaizvadīja pārāk sekmīgi, pirms nedēļas Vinterbergā brāļi piekto reizi vēsturē tika pie dubultuzvaras, bet tagad viņi to paveikušu jau septiņas reizes.

Pasaules kausa kopvērtējumā M.Dukurs ar 1270 punktiem nostiprinājies līderpozīcijā, par 65 punktiem apsteidzot krievu Aleksandru Tretjakovu. Trešais ar 1198 punktiem ir T.Dukurs, kuram 37 punktus zaudē amerikānis Metjū Entuāns.

M.Dukurs decembra beigās tika atzīts par 2013.gada Latvijas labāko sportistu. Pēc uzvarām 2010. un 2011.gadā šo balvu sportists ieguva jau trešo reizi karjerā.

M.Dukurs ir pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists, kurš kopš 2010.gada kļuvis par četrkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, divkārtēju pasaules un četrkārtēju Eiropas čempionu, kā arī Vankūveras Olimpiādes sudraba medaļas ieguvēju. Tiesa, viņš pavasarī nespēja kā pirmais sportists vēsturē izcīnīt trešo pasaules čempiona titulu pēc kārtas.

Pēc Sanktmoricas posma šīs sezonas Pasaules kausā notiks vēl divi, turklāt visi Eiropā. Pēdējais no tiem noslēgsies 26.janvārī.

Atlase Soču olimpiskajām spēlēm norisināsies līdz 19.janvārim, un Olimpiādē piedalīsies 30 vīriešu skeletonisti un 20 sievietes. Sportistu atlase tiks veidota pēc Nāciju ranga.

Uz dalību Soču Olimpiādes sieviešu skeletona sacensībās pretendē latviete Lelde Priedulēna, kura gan šosezon nestartē pārāk sekmīgi.

Pasaules kausa izcīņa skeletonā notiek kopš 1986.gada, un līdz šim trīs gadus pēc kārtas kopvērtējumā bija triumfējis vienīgi austrietis Kristians Auers, kurš bija labākais no 1992./1993. līdz 1994./1995.gada sezonai. Pēc gada pārtraukuma Auers triumfēja vēl divas reizes un pašlaik ir vienīgais pieckārtējais Pasaules kausa ieguvējs.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties