28.12.2013. 21:35
Eiropas hokeja laukumos šovakar spēles aizvada daudzi Latvijas hokejistu pārstāvētie klubi. Šosezon ierasto rezultativitāti Baltkrievijas Ekstralīgā turpināja demonstrēt Edijs Brahmanis, ar vārtiem un rezultatīvu piespēli palīdzot "Gomel" ar 10:3 sagraut "Lida" vienību. Tikmēr sezonas piektos vārtus EBEL iemetis 19 gadus vecais uzbrucējs Zintis Nauris Zuševics.

Baltkrievijas Ekstralīgā graujošu panākumu svinēja Edijs Brahmanis un "Gomel", kas ar 10:3 sakāva "Lida" hokejistus. Savu artavu uzvarā ieguldīja arī Latvijas uzbrucējs, gūstot vārtus un atdodot vienu rezultatīvu piespēli.

Brahmanis (36 spēlēs 24+19) saglabā otro vietu turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā (pirmais ar 13+35 ir "Junost" uzbrucējs Oļegs Šafarenko), bet līgas labākā vārtu guvēja statusu Latvijas hokejistam tagad būs jādala ar komandas biedru Jevgēņiju Solomonovu, kurš šodien izcēlās ar "hat-trick".

EBEL spēlē ar vārtu guvumu izcēlies 19 gadus vecais uzbrucējs Zintis Nauris Zuševics, kura pārstāvētais Grācas klubs "99ers" ar 3:4 piekāpās Lincas "Liwest". Zuševics (32 spēlēs 5+2) guva komandas otros vārtus.

Slovākijas Ekstralīgā zaudējumu piedzīvoja Juris Štāls un "Poprad" hokejisti, kas ar 3:5 atzina "Piešt'any" pārākumu. Latvijas uzbrucējs (28 spēlēs 8+15) spēlēja pirmajā maiņā un cīņu pabeidza ar negatīvu koeficientu -2.

Somijas "Liiga" spēlē otro uzvaru divu dienu laikā izcīnīja Tamperes "Ilves", kas 5:3 pārspēja Pori "Assat". "Ilves" uzbrucējs Roberts Jekimovs (28 mačos 5+5) spēlei netika pieteikts savainojuma dēļ.

Tikmēr "Mestis" (pēc spēka – otrā līga) mačā spēlei tika pieteikti visi četri Latvijas hokejisti, bet viņu pārstāvētais klubs "Jokipojat" ar 5:2 uzveica "Peliitat" vienību. Miks Lipsbergs (24 spēlēs 3+6) sekmēja komandas uzvaru ar 1+1, vārtus guva arī Elvijs Biezais (25 spēlēs 3+6), bet rezultatīvu piespēli izdarīja Raimonds Vilkoits (29 spēlēs 6+5). Aizsargs Edgars Dīķis (23 spēlēs 0+3) izcēlās ar divām soda minūtēm.

Čehijas Ekstralīgas spēlē uzvaru izcīnīja Lauris Bajarūns un Kladno "Rytiri", kas 5:4 pagarinājumā uzveica Prāgas "Sparta". Pēc diviem periodiem Kladno bija vadībā pat ar 4:0, bet trešajā trešdaļā Čehijas galvaspilsētas klubs panāca izlīdzinājumu. Ceturtos vārtus "Sparta" guva deviņas sekundes līdz pamatlaika beigām. Bajarūns (21 spēlē 1+3) spēlēja 10 minūtes un 46 sekundes, metienus pa vārtiem neizdarīja un nopelnīja negatīvu koeficientu -2.

Citā mačā Liberecas "Bili Tygri" bez savainotā Kobas Jasa ar 3:4 piekāpās "Energie" hokejistiem. K.Jass (19 spēlēs 3+1) nebija pieteikts ceļgala savainojuma dēļ.

Kazahstānas čempionātā zaudējumu piedzīvoja Latvijas hokejistu pārstāvētais klubs Atirau "Beibarys", kas ar 1:3 atzina čempionvienības Pavlodaras "Ertis" pārākumu. Latvijas kvintets "Beibarys" sastāvā – Armands Bērziņš (sezonā 4+12), Mārtiņš Gipters (1+3), Edgars Brancis (2+4), Vladimirs Mamonovs (10+5), Aldis Āboliņš (4+5) – palika bez punktiem.

"Get Ligaen" spēlē Lorenskogas hokejisti ar 2:1 uzveica "Frisk Asker" vienību. 16 gadus vecais aizsargs Maksims Ponomarenko (11 spēlēs 0+0) netika iekļauts mača pieteikumā.

Izmantotie resursi:Vesti.kz: Спортивные новости Казахстанаhokej.czpointstreak.comEtusivu - LiigaMestisHlavná stránka | Slovenský zväz ľadového hokejaErste Bank Eishockey Liga - Austria