13.11.2014. 16:05

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Duetā ar stūmēju Vairi Leibomu ekipāža braucienos uzrādīja attiecīgi trešo un ceturto labāko laiku, bet summā otro dienu pēc kārtas uzvaru izcīnījušajam vācietim Frančesko Frīdriham zaudēja 0,80 sekundes.

Jau vēstīts, ka Ķibermanis ar Leibomu ceturtie bija arī pirmajās sacensībās trešdien, bet ceturtdien nestartēja šveicietis Beāts Hefti, kurš dienu iepriekš bija otrajā vietā.

Otrais bija Riko Peters no Šveices, uzvarētājam zaudējot tieši vienu sekundi, bet trešajā vietā ierindojās Dienvidkorejas ekipāža ar pilotu Vonu Junjonu priekšgalā, kas Ķibermani apsteidza par četrām sekundes simtdaļām.

Astotajā vietā šajās sacensībās ierindojās Uģis Žaļims ar stūmēju Intaru Dambi, kuri braucienos bija attiecīgi astotie un sestie. Summā Frīdriham latvieši zaudēja 1,67 sekundes.

Tikmēr debitants Matīss Miknis kopā ar Jāni Jansonu pirmajā braucienā ierindojās 24.vietā 40 ekipāžu konkurencē un pie dalības otrajā braucienā netika.

"Nekas kardināli nav mainījies, salīdzinot ar vakardienu. Laikam Ķibermanis tuvāk trešajai vietai bija šodien, jo Hefti tomēr nebrauca. Varbūt otrajā braucienā vienreiz par daudz kaut kur piesita, tāda sīkuma vien atkal pietrūka," Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF) citē Eiropas kausa izlases treneri Olafu Kļaviņu. "Jaunais Miknis, pēc paša vārdiem, nobrauca nedaudz sliktāk nekā vakar, kaut vieta tā pati un starpība līdz 20.pozīcijai arīdzan līdzīga. Piektdien veiksim treniņus četriniekos, kur Latviju pārstāvēs trīs ekipāžas".

Eiropas kausa sacīkstes Īglsā turpināsies ar četrinieku braucieniem sestdien un svētdien.

Vismaz pirmajos Eiropas kausa posmos Latviju pārstāvēs trīs ekipāžas - gan jau pieredzējušāko Ķibermaņa un Žaļima pilotētās ekipāžas, gan arī jaunā Mikņa ekipāža, turklāt šis pilots ar bobsleju sācis nodarboties tikai šovasar.

Tikmēr Latvijas labākais pilots Oskars Melbārdis pirmo Eiropas kausa posmu laikā trenējas Vinterbergas trasē, kur šosezon notiks pasaules čempionāts.

Šosezon Pasaules kausa sezona sāksies neparasti vēlu, tikai decembra sākumā Leikplesidā, ASV. Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.

Pirmajos Pasaules kausa posmos Latviju Ziemeļamerikā pārstāvēs Melbārža un Ķibermaņa ekipāžas.

Melbārdis iepriekšējā sezonā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izcīnīja sudraba godalgu. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobslejā.

Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Melbārdis četrinieku sacensībās izcīnīja divas uzvaras, kā arī tika pie bronzas Eiropas meistarsacīkstēs divniekiem, kas gan vēlāk tika anulēta par tehnikas neatbilstību.

 R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties