20.05.2012. 17:44
Latviešu basketbolista Jāņa Blūma pārstāvētā Bilbao «Gescrap Bizkaia» šodien piedzīvoja zaudējumu Spānijas ACB līgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē, ciešot neveiksmi arī visā sērijā.

Pagājušās sezonas Spānijas čempionāta fināliste ar 88:90 (15:17, 23:18, 17:21, 26:25, 7:9) savā laukumā Vitorijas «Caja Laboral» komandai. Visu maču laukumā risinājās līdzīga cīņa. Pēdējās pamatlaika minūtēs vadībā bija mājinieki, tomēr pēdējā sekundē «Caja Laboral» panāca izlīdzinājumu un papildlaikā izcīnīja smagu uzvaru.

Blūms nospēlēja gandrīz 15 minūtes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot abus izpildītos tālmetienus, kā arī nopelnīja divas piezīmes, cīņu noslēdzot ar pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.

Rezultatīvākais «Gescrap Bizkaia» komandā ar 20 punktiem bija Ārons Džeksons, bet «Caja Laboral» basketbolistiem ar 17 punktiem palīdzēja Fernando San Emeterio.

Kā ziņots, arī pirmajā mačā «Bizkaia Basket» zaudēja līdzīgā cīņā, kad viesos cieta neveiksmi ar 73:77, līdz ar to sērijā līdz divām uzvarām Bilbao klubs piekāpās ar 0-2.

Tikmēr zaudējumu papildlaikā šodien cieta arī Riharda Kuksika pārstāvētā «Valencia Basket», kas ar 82:86 (25:19, 17:12, 20:21, 9:19, 11:15) izbraukumā piekāpās Sansevastjanas «Lagun Aro».

Šajā mačā praktiski visu laiku vadībā bija «Valencia Basket», bet cīņas izskaņā pārliecinošāk nocīnījās mājinieki. Arī sērijas otrajam mačam Kuksiks nebija pieteikts leģionāru limita dēļ.

Rezultatīvākais «Valencia Basket» komandā ar 17 punktiem bija Stefans Markovičs, bet «Lagun Aro» basketbolistiem ar 14 punktiem palīdzēja Džimijs Beirons.

Sērijā rezultāts kļuva neizšķirts 1-1, bet izšķirošais, trešais mačs notiks otrdien. Šī dueļa uzvarētāji pusfinālā sacentīsies ar pagājušās sezonas valsts čempionvienību Barselonas «Regal».