30.09.2015. 22:45
Tāpat kā Latvijā arī basketbola zemē Lietuvā iesācies augstākā līmeņa vietējais čempionāts, tiesa, mūsējiem pirmās spēles nav izdevušās. Akselis Vairogs un ''Lietkabelis'' ar 68:87 piekāpās ''Vytautas'', bet Laura Blaua pārstāvēta ''Pieno žvaigždės'' ar 83:71 pieveica ''Juventus'', taču latvietis desmit minūtēs ne reizi neuzmeta pa grozu.

Akselis Vairogs, kurš pagājušajā sezonā izcīnīja Latvijas čempionāta sudrabu BK ''Ventspils'' sastāvā, šosezon pārstāvēs Lietuvas vienību ''Lietkabelis'', kura čempionātu iesāka ar vāju spēli pret ''Vytautas''. Jau pēc pirmās ceturtdaļas mājinieki ieguva desmit punktu handikapu (26:16), bet pēc puslaika tablo vēstīja jau graujošu 49:27, tādējādi spēles liktenis lielā mērā jau bija izšķirts. Otrajā puslaikā viesi tika mazliet tuvāk, taču piedzīvoja bezcerīgu zaudējumu ar 68:87.

Vairogs šajā mačā spēlēja ar 33. numuru un devās savas vienības sākumsastāvā un laukumā pavadīja 20:50 minūtes. Šajā laikā latvietis guva trīs punktus (divpunktnieki - 0/2, tālmetieni - 1/4), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārķēra divas pretinieku piespēles un reizi kļūdījās.

''Pieno žvaigždės'' komanda, kuru šogad pārstāv bijušais ''Liepāja/Triobet'' līderis Lauris Blaus sezonu spējusi iesāk ar uzvaru pār ''Juventus''. Lai arī pēc spēles pirmās ceturtdaļas mājinieki bija iedzinējos ar 19:22, atlikušajā spēles daļā pret ''Juventus'' basketbolistiem izdevās pierādīt savu pārākumu, uzvarot katru no nākamajām ceturtdaļām un beigās svinot panākumu ar 83:71.

Blaus spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un kopumā laukumā pavadīja 10:09 minūtes. Diemžēl šajā laikā Latvijas basketbolists tā arī neizdarīja nevienu metienu groza virzienā, tādējādi paliekot bez punktiem. Laura rēķinā trīs atlēkušās bumbas un viena kļūda. Laurim komandā ticis 16. numurs.

Izmantotie resursi:LKL | Lietuvos krepšinio lyga