01.07.2015. 18:55
FIFA prezidents Zeps Blaters, kurš drīzumā pametīs savu amatu, noliedzis, ka viņa lēmumu iespējams iztulkot kā sava veida atzīšanos nesenajā korupcijas skandālā.

"Lietojot vārdu "korumpēts" un izmantojot to pret mani vērstajās apsūdzības, cilvēki nemaz nesaprot, ko šis vārds nozīmē," Šveices medijiem norādīja Zeps Blaters. "Tiem, kas mani apsūdz korumpētībā, vispirms būtu jāpierāda, ka tā ir taisnība."

"Taču neviens nevar pierādīt, ka esmu korumpēts, jo es neesmu," turpināja Blaters. "Man nav nekādu iebildumu pret argumentētu un pelnītu kritiku, skaidrs, ka cits skatu punkts var izrādīties noderīgs. Taču ja kāds saka, ka Blaters ir korumpēts tāpēc, ka FIFA ir korumpēta, tad varu vien nogrozīt galvu."

"Man ir tīra sirdsapziņa, citādi nemaz nespētu palūkoties acīs cilvēkiem, kad apspriežu šo tematu. Turklāt šīm apsūdzībām pret mani nav nekāda sakara ar futbolu, tās ir uzbrukums manai personiskajai dzīvei."

Zeps Blaters ir FIFA prezidents kopš 1998. gada un šogad tika ievēlēts amatā uz piekto termiņu, taču, reaģējot uz vairāku FIFA amatpersonu aizturēšanu un uzplaukstošo korupcijas skandālu, Blaters pāris dienas pēc ievēlēšanas negaidīti paziņoja par jauna kongresa sasaukšanu un jaunās vēlēšanām, kurās viņš nekandidēs un atstās prezidenta amatu.

Blatera pārstāvji arī paziņojuši, ka FIFA prezidents personisku iemeslu dēļ nevarēs apmeklēt Pasaules kausa sievietēm finālspēli Kanādā. Šī ir pirmā reize, kad viņš izlaidis finālspēles apmeklēšanu, un jaunās čempiones apbalvos FIFA viceprezidents Isa Hajatū no Kamerūnas.

Izmantotie resursi:Sepp Blatter to miss Women’s World Cup final...Goal.com2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties