17.05.2013. 08:20

NBA sezona noslēgusies Goldensteitas „Warriors” komandai, kura šonakt ar 82:94 piekāpās Sanantonio „Spurs”. Šī bija jau ceturtā „Spurs” uzvara sērijā, kas ļāva viņiem iekļūt Rietumu konferences finālā. „Warriors” sastāvā Andris Biedriņš nospēlēja 12 minūtes, kuru laikā savāca četras atlēkušās bumbas un piecas piezīmes.

Goldensteitas „Warriors” šīs nakts spēle bija izdzīvošanas vērtē, jo pirms tās viņi sērijā ar 2:3 piekāpās Sanantonio „Spurs” komandai. Pēc samērā līdzvērtīgas pirmās ceturtdaļas (19:21) otrās ceturtdaļas trešajā minūtē laukumā tika sūtīts arī latviešu centrs Andris Biedriņš. Lai arī nospēlētajās sešās minūtēs Biedriņš grozam neuzbruka, viņš savāca četras atlēkušās bumbas (divas uzbrukumā) un pēc vienas no tām atdeva rezultatīvu piespēli Stefanam Karijam uz tālmetienu.

Tiesa, trešā piezīme lika Biedriņam doties uz rezervistu soliņu. Puslaika beigās neveiksmīgi bloķēt pretinieku centās „Warriors” uzbrucējs Harisons Bārnss, kurš smagi nokrita uz zāles grīdas, taču pēc puslaika pārtraukuma bija gatavs atgriezties laukumā. Tikmēr spēlē joprojām bija relatīvs līdzsvars, lai arī „Spurs” visu laiku atradās pāris punktu vadībā.

Trešās ceturtdaļas sākumā „Warriors” sastāvā devās divi centri – Endrjū Boguts un Biedriņš, kas nozīmēja, ka „Warriors” uzbrukumu veidoja tikai trīs spēlētāji. Biedriņš sešu nospēlētu minūšu laikā paspēja bloķēt Manu Džinobili metienu un savākt divas piezīmes, taču drīz gan Biedriņš, gan Boguts tika nomainīti. „Spurs” pa to laiku bija izvirzījušies jau nopietnākā vadībā (61:48), turklāt ar iespaidīgu epizodi izcēlās viņu uzbrucējs Kavai Lenards – pēc sava garām aizmesta tālmetiena Lenards savāca atlēkušo bumbu un trieca to grozā no augšas. Tālāk atrauties „Spurs” gan neļāva viņu saspēles vadītāja Tonija Pārkera neveiksmīgā spēle (metieni 1/11), un pirms 4. ceturtdaļas viņu pārsvars saruka līdz 66:59.

Kleja Tompsona un Džareta Džeka precīzie metieni ļāva „Warriors” pietuvoties līdz pat divu punktu atstatumam (75:77), taču, lai arī ne Pārkeram, ne Džinobili metieni nekrita, abi ar vairākām veiksmīgām piespēlēm palīdzēja „Spurs” atkal atrauties, un beigās arī uzvarēt ar 94:82, nodrošinot uzvaru arī visā sērijā (4:2).

Par rezultatīvāko mača spēlētāju kļuva Stefans Karijs ar 22 punktiem, bet Andris Biedriņš 12 minūtēs savāca četras atlēkušās bumbas, izdarīja vienu piespēli, bloķēja Džinobili metienu un savāca piecas piezīmes. Viņam esot laukumā, komanda guva par vienu punktu mazāk nekā pretinieki. Savukārt „Spurs” sastāvā 19 punktus guva Tims Dankans, bet ar double-double izcēlās Lenards (16+10)

Sanantonio „Spurs” cīņu par NBA titulu turpinās svētdien vakarā, pulksten 22:30 pēc Latvijas laika, kad spēkosies ar Memfisas „Grizzlies”. Savukārt Andrim Biedriņam un Goldensteitas „Warriors” komandai sezona ir noslēgusies, tomēr tik un tā vērtējama ar plus zīmi, jo pirmajā kārtā tika pieveikta ar augstāku numuru izsētā „Nuggets” komanda.

Ņujorkas „Knicks” pirms šīs nakts spēles bija nonākusi neapskaužamā situācijā, atrodoties iedzinējos sērijā pret Indianas „Pacers” ar 1:3. Šonakt Ņujorkā ar uzvaru 85:75 „Knicks” vienu spēli atguvuši (2:3), taču viņiem būs nepieciešama uzvara naktī otrdienu Indiānā, lai paturpinātu savas cerības kļūt par devīto komandu NBA vēsturē, kura atspēlējusies no rezultāta sērijā 1:3.

Par nozīmīgāko uzvaras kaldinātāju kļuva Karmelo Entonijs, kurš pretinieku grozā sameta 28 punktus. Viņa pretspēlētājs Pols Džordžs guva 23 punktus, taču Džordžs arī lielāko spēles daļu mocījās ar piezīmju problēmu un nebija ne tuvu tik efektīvs aizsargs pret Entoniju kā pāris iepriekšējās spēlēs.

Savu pienesumu „Knicks” uzvarā deva arī Kriss Kouplends un Dž. R. Smits, katrs gūstot pa 13 punktiem, bet „Pacers” noteikti pietrūka sava saspēles vadītāja Džordža Hila, kurš spēlē nepiedalījās.