29.10.2014. 22:29
Trešdien, 29. oktobrī, noslēdzās Eiropas kausa izcīņas trešās kārtas spēles basketbolā. Stambulas "Bešiktaš" pārtrauca četru neveiksmju sēriju pret Himkiem, savukārt Ļubļanas "Union Olimpija" viesos apspēlēja Ungārijas čempionus "Szolnoki Olaj".

Rima Kurtinaiša vīriem neizdevās pārspēt turkus piekto reizi pēc kārtas. “Bešiktaš” pārtrauca zaudējumu sēriju pret Piemaskavas klubu un izcīnīja otro panākumu turnīrā – 66:64 (21:22, 18:21, 14:15, 13:6).

Visu izšķīra nianses. Himki zaudēja cīņu par atlēkušajām bumbām (31-37), turklāt “Bešiktaš” spēlētāji divreiz biežāk ieguva iespēju doties ātrajos uzbrukumos pēc pārķertām bumbām (4-8). Par to parūpējās amerikāņu aizsargs Kriss Loftons (Tennessee) un centrs Hiltons Ārmstrongs (Connecticut), katrs pārķerot pa trīs bumbām.

2004. gada NCAA čempions Ārmstrongs spēli beidza priekšlaicīgi piezīmju normas dēļ, taču laukumā pavadītājās 22 minūtēs spēja samest 13 punktus un izcīnīt piecas atlēkušās bumbas. Tikpat punktus guva aizsargs Džons Holands (Boston). Loftonam 12 punkti, bet austrāliešu uzbrucējs Raiens Brokhofs (Valparaiso) pievienoja 10 punktus. “Purdue” zvaigzne Džedžuans Džonsons atzīmējās ar deviņiem punktiem. Kenanam Bajramovičam trīs punkti piecās minūtēs.

Himku rindās spēle gāja no rokas aizsargiem. Saspēles vadītājs Tairīss Raiss guva 14 punktus un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles. Somijas valstsvienības līderis Petteri Koponens četrpadsmit punktus papildināja ar divām pārķertām bumbām.

Noslēdzoties trešajai ceturtdaļai, tablo rādīja 70:58 Solnokas labā, taču pēdējā ceturtdaļa mājiniekiem izvērtās katastrofāla. Maģāri zaudēja izšķirošās desmit minūtes ar 18 punktu starpību un cieta nepatīkamu zaudējumu pret tiešajiem konkurentiem – 80:86 (28:25, 20:17, 22:16, 10:28).

Alens Omičs uzvarētāju rindās izcēlās ar 18 punktiem un astoņām izcīnītām bumbām zem groziem. Somu snaiperis Sasu Salins pievienoja 16 punktus, bet trīs vīri – Gregors Hrovats, Marko Marinovičs un Halils Kanacevičs – guva pa 12 punktiem katrs. Solnokas sastāvā Strahiņja Miloševičs atbildēja ar 16 punktiem.

Ungārijas čempioni zaudējuma rezultātā noslīdēja uz pēdējo vietu D grupā. Pēc trīs kārtām Sanktpēterburgas “Zenit”, Rīgas VEF un “Szolnoki Olaj” ir vienāda bilance 1-2. Savstarpējo spēļu iznākumi komandas sarindo sekojoši: “Zenit” (1-1, +12), VEF (1-1, -4), “Szolnoki” (1-1, -8).

Ļoti interesanta situācija ir vadošajā trijniekā, kura komandas cīnījušās ārkārtīgi līdzīgi. Savstarpējās cīņās konkurenti sarindojušies tā: Himki (1-1, +1), “Bešiktaš” (1-1, +0), “Union Olimpija” (1-1, -1).