01.03.2018. 07:37

Dāvis Bertāns pēc dažu spēļu pārtraukuma atgriezās „Spurs” sākumsastāvā, jo ceļgala traumas dēļ nespēlēja Pau Gazols. Bertāns laukumā pavadīja 17 minūtes, iemeta septiņus punktus (1p. 1/3, 2p. 0/1, 3p. 2/2), kā arī savāca trīs atlēkušās bumbas un trīsreiz rezultatīvi piespēlēja.

Bertānam arī viena pārtverta bumba un viens bloķēts metiens, turklāt šis bloks fiksēts pret vienu no NBA lielākajām zvaigznēm – „Pelicans” līderi Entoniju Deivisu, kurš spēles pirmajās sekundēs saņēma bumbu soda laukuma vidū un devās uz grozu, bet Bertāns bez noteikumu pārkāpuma traucēja viņa metienam, pieskaroties bumbai, kas tāpat aizlidoja līdz groza stīpai. Bertāns tobrīd pret Deivisu bija nokļuvis samainoties, taču spēles turpinājumā arī darbojās tieši Deivisa sedzēja pozīcijā, maču pabeidzot ar divām piezīmēm un +/- rādītāju mīnus divi.

„Spurs” sastāvā šodien nebija Pau Gazola, kuram ceļgala trauma, bet mača gaitā komanda, kas jau tā gandrīz visu sezonu spiesta iztikt bez Kavai Lenarda palīdzības, palika arī bez Lamarkusa Oldridža, kurš guva potītes traumu. Oldridžs nospēlēja tikai 13 minūtes, gūstot astoņus punktus, taču „Spurs” tāpat prata sarūpēt sīvu cīņu par uzvaru.

„Spurs” gandrīz visu spēli atradās vadībā, pirmajā puslaikā uzvarot ar 60:51, bet trešajā ceturtdaļā uz mirkli iegūstot arī 15 punktu pārsvaru. Bertāns spēles sākumā pēc bloķēta Deivisa metiena izcēlās ar precīzu tālmetienu, kā arī pirmās ceturtdaļas vidū tika pie trim soda metieniem, kad Deiviss pārkāpa noteikumus pret viņu tālmetiena brīža. Dāvis gan trāpīja tikai vienu no trim.

Pēc tam Bertāns atgriezās laukumā trešās ceturtdaļas vidū un uzreiz iemeta tālmetienu, piebremzējot „Pelicans” nelielu izrāvienu. Dāvis īsā intervālā izcēlās ar vēl vairākām veiksmīgām darbībām, kas palīdzēja panākt 84:69. Taču līdz pēdējās ceturtdaļas sākumam „Pelicans” atkal bija tikusi astoņu punktu atstatumā (87:95).

Lai arī „Spurs” sastāvā lieliski spēlēja veterāns Manu Džinobili, kurš maču pabeidza ar 17 punktiem, kamēr jaunais Dežonte Marejs izcēlās ar 18 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām, pēdējā ceturtdaļā „Pelicans” turpināja tuvoties rezultāta ziņā un mača izskaņā arī pārņēma vadību.

Pusotru minūti pirms beigām Marejs pēc Bertāna piespēles ar tālmetienu atgrieza vadību Sanantonio (116:114), bet pretiniekiem Mors uzreiz atbildēja ar to pašu. Pusminūti pirms beigām „Pelicans” rindās divus soda metienus garām aizmeta Drū Holidejs, taču Deiviss savāca atlēkušo bumbu uzbrukumā un panāca 119:116. Laukumā uz „Spurs” izšķirošo uzbrukumu devās arī Bertāns, taču tālmetienu izpildīja Petijs Milzs, bet pēc viņa kļūdas pie metiena tika arī Rudijs Gejs, arī netrāpot, un „Pelicans” uzvarēja ar 121:116.

Ņūorleānai šī bija septītā uzvara pēc kārtas, un Deiviss tajā izcēlās ar 26 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām. Tas piepildīja Manu Džinobili pirms spēles ar humoru izteikto apņemšanos noturēt pēdējā laikā izcili spēlējošo Deivisu zem 50 punktiem (iepriekšējās piecās spēlēs Deiviss vidēji bija guvis 41 punktu), taču „Spurs” tāpat cieta piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs, tiesa, šoreiz pēc neveiksmes treneris Gregs Popovičs bija ļoti apmierināts ar komandas parādīto raksturu un spēli par spīti savainojumu problēmām.