09.12.2016. 23:43

Dairis Bertāns spēli sāka Stambulas "Darussafaka Dogus" starta pieciniekā, tomēr ievads viņam bija neveiksmīgs – pirmajā uzbrukumā latvietis kļūdījās piespēlē, pēcāk viņa pustālais metiens tika bloķēts, un pēc trim ar pusi minūtēm laukumā Bertāns tika nomainīts.

Taču arī visa komanda spēlēja drausmīgi. Astoņus no pirmajiem desmit punktiem guva Vitorijas "Baskonia", kas pirmās ceturtdaļas turpinājumā audzēja pārsvaru – 18:9. Noslēdzošās minūtes laikā laukuma saimniekiem bija iespējas palielināt handikapu, taču neizdevās realizēt brīvu tālmetienu un sekoja kļūda groza apakšā.

Stambulas "Darussafaka Dogus" trāpīja tikai piecus no pirmajiem 25 metieniem no spēles, bet no soda metiena atzīmes gāja vēl sliktāk – pirmajā puslaikā garām lidoja visi pieci sodiņi. Lielajā pārtraukumā turki devās ar 18 punktu deficītu, un tikai Skotijam Vilbekinam izdevās realizēt vismaz divus metienus no spēles, kamēr Vils Klaibērns tika bloķēts pat četras reizes.

14 minūtes līdz mača beigām Vitorijas "Baskonia" astoto reizi bloķēja metienu, atkārtojot Eirolīgas labāko sasniegumu šajā sezonā. Pārsvars nedila, tādēļ laukuma saimnieki reizēm aizsardzībā darbojās pavirši, ielaistot punktus kompensējot ar sniegumu uzbrukumā.

Beigās Stambulas "Darussafaka Dogus" piekāpās ar 52:73, piedzīvojot ceturto zaudējumu pēc kārtas. Bertāns laukumā pavadītajās 18 minūtēs izcēlās ar trim punktiem (2. – 0/1, 3p. – 1/1), vienu rezultatīvu piespēli, vienu pārtvertu bumbu un vienu kļūdu. Turki realizēja 29% divpunktu, 31% tālmetienu, kā arī tikai sešus no 15 soda metieniem.

Nedzirdīgo sports, sporta klubs Nedzirdīgo sports, sporta klubs Elvīras 19, Rīga, LV-1083