01.06.2015. 23:25
Dairis Bertāns pirmdien, 1. jūnijā, noslēdza otro sezonu Spānijā. Aizsarga pārstāvētais klubs "Bilbao Basket" galotnē divas reizes izvirzījās vadībā, taču piedzīvoja zaudējumu pret Valensijas komandu un nespēja iekļūt ACB līgas pusfinālā. Neveiksme laupīja izredzes spēlēt Eirolīgā.

“Bilbao Basket” savā laukumā atspēlēja 12 punktu starpību, taču pēdējās 30 sekundēs zaudēja “Valencia Basket” ar rezultātu 70:71. Ceturtdaļfināla sērijā līdz divām uzvarām “vīri melnā” piekāpās pretiniekiem ar 1-2, nespējot otro reizi vēsturē sasniegt Spānijas čempionāta pusfinālu.

Basku zemes klubs sesto reizi astoņu sezonu laikā iekļuva Spānijas čempionāta izslēgšanas spēlēs (2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2015). Pirmie divi mēģinājumi beidzās ar 0-2 neveiksmēm ceturtdaļfinālā, bet trešajā piegājienā 2011. gadā “Bilbao” sasniedza ACB līgas finālu.

Komandas rindās spēlējot Jānim Blūmam, “vīri melnā” toreiz izslēgšanas spēlēs izcīnīja piecas uzvaras, aizvadot labāko sezonu kluba vēsturē. Pirmdien “Bilbao” spēlētāji pēc četru gadu pārtraukuma nokļuva tuvu pusfinālam, taču piedzīvoja dramatisku zaudējumu.

Vienu minūti un 17 sekundes pirms pamatlaika beigām Aleksa Mumbru soda metiens pirmo reizi izvirzīja Bilbao vadībā – 67:66. Valensija atbildēja, Pau Rivas iemetot tālmetienu pēc Sema van Rossoma piespēles – 67:69. Dažas sekundes vēlāk van Rossoms atstāja laukumu ar piecām piezīmēm. Viņa tautietis Ervels netrāpīja nevienu soda metienu, bet Mumbru izcīnīja atlēkušo bumbu un guva divus punktus ar sodu – 70:69.

Palika 42,2 sekundes. Valensija pēc minūtes pārtraukuma ievadīja bumbu no sānu auta. Rivas ilgi driblēja, pats devās garāmgājienā, izprovocēja piezīmi un nopelnīja divus soda metienus. Abi bija precīzi – 70:71. “Bilbao” pēdējais uzbrukums beidzās bez precīza metiena un valensieši līksmoja.

Dairis Bertāns 31:10 minūtēs guva 11 punktus (2p 1/2, 3p 2/7, 1p 3/3), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, vienu reizi kļūdījās, vienu reizi pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 9.

Aizsargs, spītējot savainojumiem, piedalījās 28 no 37 ACB līgas spēlēm. Bertāns vidēji 26 minūtēs sameta 12,2 punktus, izcīnīja 1,3 atlēkušas bumbas, izprovocēja 2,75 piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 8,3. Spēlētājs realizēja 56% divpunktu (49/87) un 38% trīspunktu (65/170) metienu, kā arī 82% brīvmetienu (50/61).

Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA