09.11.2013. 22:13
Dairis Bertāns sestdien, 9. novembrī, divas reizes trieca bumbu grozā no augšas un guva 17 punktus, taču viņa pārstāvētā "Bilbao Basket" komanda (0-5, #18) ACB līgas izbraukumā Sansebastjanā atzina "Gipuzkoa Basket" vienības (2-3, #11) pārākumu ar rezultātu 71:83 (21:26, 13:24, 20:15, 17:18).

Bilbao klubs pirms sestdienas spēles bija izcīnījis četras uzvaras Eiropas kausa izcīņā, piedzīvojis četras neveiksmes ACB līgā, kā arī Superkausa finālā atzinis “Real Madrid” pārākumu. Izbraukuma cīņā pret kaimiņiem no Sansebastjanas “vīri melnā” cerēja pārtraukt nepatīkamo sēriju.

Rafas Puijo komandas uzbrukuma avangardā bija latviešu aizsargs Dairis Bertāns. Pirmajā ceturtdaļā viņš guva 8 no 21 komandas punkta, tai skaitā desmitminūtes izskaņā trieca bumbu grozā no augšas. “Gipuzkoa Basket” visu laiku turējās vadībā, taču Bertāna aktivitāte neļāva viņiem atslābt. Divatā ar Antanu Kavaļausku viņi līdz puslaika pārtraukumam savāca pusi Bilbao punktu – 45:34.

Otrā puslaika sākumā brazīliešu talants Rauls Netu palielināja Sansebastjanas pārsvaru līdz plus septiņpadsmit – 51:34. Bertāns nekavējoties atbildēja ar diviem punktiem, bet trešās ceturtdaļas turpinājumā izcēlās ar iespaidīgu danku – 65:51. Tūlīt sekoja nevajadzīga tehniskā piezīme un spēlētājs uz brīdi atstāja laukumu. Ceturtās ceturtdaļas vidū Bertāna tālmetiens samazināja starpību līdz pieciem punktiem – 68:63. Galotnē labāk nospēlēja pretinieki, sagādājot Bilbao piekto zaudējumu pēc kārtas – 83:71.

Dairis Bertāns kļuva par rezultatīvāko spēlētāju “Bilbao Basket” sastāvā, 32:45 minūtēs guva 17 punktus (2p 7/12, 3p 1/4), izcīnīja divas bumbas aizsardzībā, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, trīs reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 8.