11.05.2014. 15:37
Svētdien, 11. maijā, Spānijā notiek ACB līgas 32. kārtas spēles. Dairis Bertāns jau pirmajā ceturtdaļā atzīmējās ar danku ātrajā uzbrukumā un tālmetienu pēdējā sekundē, bet "Bilbao Basket" sagrāva "Manresa" vienību ar 28 punktu pārsvaru.

Abas komandas aprīlī zaudēja izredzes kvalificēties “play-off” spēlēm, taču ACB līgā neviena nevar atļauties pret atlikušajām cīņam izturēties nenopietni. Savā laukumā labāk noskaņojušies bija “vīri melnā”, jau pirmajā ceturtdaļā iekrājot piecpadsmit punktu pārsvaru – 30:15.

Starta izrāvienā labus uzsvarus palīdzēja salikt Dairis Bertāns. Aizsargs ceturtdaļas galotnē pārķēra bumbu, aizskrēja ātrajā uzbrukumā un ietrieca bumbu grozā no augšas. Brīdi vēlāk latvietis tika nomainīts, taču trīs sekundes pirms pauzes atgriezās laukumā, realizējot “buzzer beater” tālmetienu. Nākamajā pusstundā Bilbao pārsvars turpināja augt – 92:64 (30:15, 17:17, 28:11, 17:21).

Dairis Bertāns 20:57 minūtēs sameta 13 punktus (2p 1/3, 3p 3/4, 1p 2/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu uzbrukumā, pa vienai reizei rezultatīvi piespēlēja, kļūdījās un pārķēra bumbu, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja lietderības koeficientu 11.

Bilbao līdz sezonas beigām atlikušas divas spēles.

Svētdienas spēle izvērtās vēsturiska. Seviļas kluba galvenais treneris un deviņkārtējais Spānijas čempions Aito Renesess izbraukumā Valensijā aizvadīja 1000. spēli ACB līgā. Pretinieki bija cieņas vērti – trīskārtējie Eiropas kausa ieguvēji un nacionālā čempionāta vicelīderi “Valencia Basket” ar Veļimiru Perasoviču priekšgalā.

“Cajasol” nerespektēja pretinieku uzvārdus un, pateicoties argentīniešu uzbrucēja Markosa Matas 17 gūtajiem punktiem, pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā – 40:44. Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja nepilnas trīsarpus minūtes, realizējot vienu no četriem metieniem.

Trešajā ceturtdaļā “La Taronja” pārņēma iniciatīvu, sameta viesu grozā 30 punktus un panāca plus seši – 70:64. Īsi pirms puslaika beigām valensiešu pārsvars sasniedza divpadsmit punktus – 67:55, taču Kristapa Porziņģa uznāciens sekmēja pretuzbrukumu. Divi punkti ar sodu, pēc tam vēl viens brīvmetiens un čehu talanta Satoranska tālmetiens dzēsa pusi starpības.

Pēc nākamā Porziņģa trāpījuma Valensijas pārsvars saruka līdz trīs punktiem (71:68), bet dažas minūtes vēlāk “Cajasol” izrāvās priekšā – 73:74. Nākamajās minūtēs rezultāts piecas reizes bija neizšķirts. Satoranska piespēle un Lendrija danks kārtējo reizi atjaunoja līdzsvaru – 85:85, taču Valensijas rīcībā palika 16 sekundes pēdējam uzbrukumam. Tā noslēgumā Dubļevičs perimetrā atrada Vladimiru Lučiču – 88:85.

Komandas vēlreiz devās minūtes pārtraukumā. Satoranskis nogādāja bumbu Bemfortam, kura tālmetiens nosūtīja spēli pagarinājumā – 88:88! Papildlaikā labāk nospēlēja Valensija. Izrāviens 11:0 nodrošināja mājiniekiem 28. uzvaru sezonā.

Kristaps Porziņģis 14:12 minūtēs vienu reizi trieca bumbu grozā no augšas, guva 10 punktus (2p 4/7, 3p 0/1, 1p 2/3), izcīnīja vienu bumbu aizsardzībā, divas reizes kļūdījās, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 2.

Lasi vairāk:Porziņģa trenerim 1000 spēles ACB līgāKas kopīgs Gazolam, Rubio un Kristapam Porziņģim?

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga