11.04.2014. 21:49
Stambulas "Galatasaray" vīriešu basketbola komanda (7-7) piektdien, 11. aprīlī, "Turkish Airlines" Eirolīgas regulārās sezonas pēdējā spēlē uzvarēja Dāvja Bertāna pārstāvēto Belgradas klubu "Partizan" (4-10) ar rezultātu 64:55 un izcīnīja pēdējo ceļazīmi uz "play-off" spēlēm.

Piektdiena, 11. aprīlis, kļuva par vienu no lielākajām dienām “Galatasaray” vēsturē. Kluba sieviešu komanda pirmo reizi iekļuva FIBA Eirolīgas finālā, ceļā izslēdzot galvenās favorītes, Krievijas čempiones UGMK. Dažas stundas vēlāk dāmu pēdās sekoja vīriešu vienība, izcīnot tik ļoti kāroto ceļazīmi uz Eirolīgas “Top 8”.

Jau pirms spēles bija zināms, ka ceturtdaļfinālos spēlēs divi Spānijas klubi, abas Grieķijas komandas, tradicionālie aizdomās turamie Maskavas CSKA un “Maccabi Tel Aviv”, kā arī “Četru Fināla” rīkotāji “Olimpia Milano”. Attiecībā uz pēdējo vietu matemātika bija vienkārša – uzvaras gadījumā tālāk tiktu “Galatasaray”, savukārt zaudējuma apstākļos astoņniekā spēlētu Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”.

“Galatasaray” izdevās uzspiest Serbijas čempioniem sev izdevīgu aizsardzības basketbolu un rezultāts “Abdi Ipekči” arēnā auga turku kluba labā. Puslaikā “sarkani-dzeltenie” ieguva plus divpadsmit – 40:28, noturot šo attiecību arī pēc trīsdesmit nospēlētām minūtēm – 54:42. Ceturtās ceturtdaļas sākumā “Galatasaray” guva, kā izrādījās vēlāk, uzvaras grozu un pēc dažām minūtēm varēja svinēt vakara izdošanos.

Dāvis Bertāns 22:28 minūtēs guva 11 punktus (2p 1/4, 3p 3/5), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, vienu reizi kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, saņēma piecas personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja lietderības koeficientu 7. Tikpat punktus guva franču centra spēlētājs Laverņē un aizsargs Bogdanovičs.