15.02.2017. 17:00

Šosezon biatlonistes divreiz bija sacentušās 15 kilometru individuālajā distancē jeb biatlona klasikā, abas reizes uzvarējusi Laura Dālmeiera (Vācija). Baiba Bendika sezonas pirmajā posmā Estešundā klasikā sasniedza karjeras rekordu klasikā – 36. vieta. Antholcā Bendika ieņēma 42. vietu. Šajā pasaules čempionātā Latvijas spēcīgākā biatloniste sasniedza 50. vietu sprintā un iedzīšanā izcīnīja 27. vietu (20/20 šaušanā), kas ir biatlonistes karjeras rekords pasaules čempionātos.

Pasaules čempionātos klasikā Bendikas karjeras rekords ir 65. vieta. Kvalificēties masu startam gan būs visai sarežģīti, jo no tām biatlonistēm, kas nav kopvērtējuma Top15, Bendika ir 24. Žanna Juškāne sprintā kļūdījās piecas reizes, ieņemot 95. vietu. Klasikā labākais rezultāts pasaules čempionātos ir 80. vieta.

Bendika startēja ar septīto numuru un visai sekmīgi uzsāka pirmo guļus šaušanu, taču sāpīgi kļūdījās pēdējā šāvienā, tiekot pie pirmās soda minūtes. Arī atlikušajās trīs šaušanās Baiba katrā pieļāva pa vienai kļūdai, kopumā sakrājot četras soda minūtes, kas tādējādi neļāva cīnīties par augstākajām vietām. Noslēgumā Baibai 62. vieta, kas nozīmē, ka masu startā 19. februārī Bendika nepiedalīsies.

Juškāne startā devās ar 31. numuru. Kaut kādas cerības uz patiesi labu rezultātu Žannai principā pazuda jau pēc pirmās šaušanas - trīs soda minūtes un 97. vieta 99 sportistu konkurencē. Otro šaušanu Juškāne veica bez kļūdām, iegūstot desmit pozīcijas. Katrā no atlikušajām divām šaušanām Latvijas biatloniste pieļāva pa divām kļūdām, noslēgumā ierindojoties 93. vietā. Finišēja 96 sportistes.

Par sacensību uzvarētāju kļuva pieredzējušā vāciete Laura Dālmeiera. Vācijas biatloniste pieļāva vienu kļūdu pirmajā šaušanā, bet bija visaugstāk (31. vietā) no tām sportistēm, kurām bija kāda kļūda šaušanā. Slēpošanas ātrums bija ļoti labs, tādējādi Lauras iespējas bija atkarīgas no sekmēm atlikušajās šaušanās - 15/15, finišs sasniegts pēc 41.30 minūtēm un izcīnīta zelta medaļa.

Sudrabu ieguva Čehijas biatlonistes Gabriela Koukalova, kurai viena soda minūte un ilgāku laiku līderes loma (51. starta numurs). Dālmeiera bija par 24.7 sekundēm ātrāka. Itālijai pirmo medaļu šajā pasaules čempionātā izcīnīja Aleksija Rungaldjē, kura nevainojami (20/20) šāva, ar ko pietika, lai izcīnītu trešo vietu.