22.07.2016. 14:31
Jaunais WBC pasaules čempions boksā pirmajā smagajā svarā (līdz 90.7 kilogramiem) Tonijs Beljū (27-2-1, 17KO) plāno aizstāvēt titulu pret amerikāni Bendžaminu Floresu (32-2-1, 20KO), izteicies Beljū menedžeris Edijs Hērns.

37 gadus vecajam Floresam pērn bija iespēja cīnīties par WBA pagaidu čempiona jostu, taču viņš zaudēja pēc punktiem Beibutam Šumenovam (17-2, 11KO). Savā pēdējā cīņā Floress pēc punktiem tika galā ar mazpazīstamu meksikāni vārdā Roberto Santoss (12-4, 5KO), kurš boxrec.com smagsvaru rangā atrodas vien piektajā simtā. Ņemot vērā, ka pēdējo cīņu Floress aizvadījis smagsvaros (iepriekš vairākas cīņas arī pirmajā smagajā svarā), viņš arī šajā svara kategorijā ir ierindots, tiesa, tālu no labākajiem – vien 63.vietā. Nopietnu panākumu Floresam nav, ja neņem vērā pāris reģionālās čempiona jostas, un arī laba līmeņa pretinieki amerikānim bijuši vien tie, kuriem Floress zaudējis (bez jau pieminētā Šumenova arī zaudējums bijušajam pasaules čempionam svarā līdz 79.4kg Denijam Grīnam).

Cīņa pret Floresu (pagaidām gan tā nav oficiāli apstiprināta) būs titula brīvprātīgā aizstāvēšana. Jāatgādina, ka obligātais titula pretendents ir WBC sudraba jostas īpašnieks latvietis Mairis Briedis (20-0, 17KO), taču Beljū pagaidām nav izrādījis nekādu interesi vispirms aizvadīt obligāto aizstāvēšanu (kas pēc WBC noteikumiem jāveic gada laikā, tātad līdz 2017.gada 28.maijam).

Tiesa, nav skaidrs vai WBC sankcionēs Beljū – Floresa cīņu, kas varētu notikt 15.oktobrī Lielbritānijā, jo pēc WBC noteikumiem pretendentam jābūt konkrētās organizācijas 15 labāko bokseru pulkā, bet Floresa vismaz šobrīd tur nav. Cīņa pret Floresu britam ir gana droša opcija, ja salīdzina ar obligāto pretendentu Briedi, kurš būtu nopietns drauds Beljū, norādījuši vairāki boksa eksperti. Lai arī maija beigās pēc uzvaras pār Ilungu Makabu un titula izcīnīšanas Beljū paziņoja, ka ir labākais pirmā smagā svara bokseris, pagaidām viņš to nesteidzas apliecināt, jo labākie cīnās ar labākajiem, norāda boksa portāls BoxingNews24.Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties