02.07.2014. 22:54
Galvenais pretendents kļūšanai par Latvijas hokeja izlases galveno treneri ir kādreizējais valstsvienības uzbrucējs Aleksandrs Beļavskis, kurš amatā varētu tikt apstiprināts jau šomēnes, vēsta portāls «vesti.lv».

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Maijā aizvadītais pasaules čempionāts pie izlases stūres bija pēdējais kanādiešu speciālistam Tedam Nolanam. Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans jau iepriekš publiski kā iespējamos kandidātus nosaucis slovāku speciālistu Jūliusu Šupleru, kurš savulaik vadījis Latvijas komandu «Rīga 2000», kā arī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Rīgas «Dinamo», un Beļavski, atzīstot viņu par «izglītotu, gudru treneri, kurš izlasei vajadzīgs, vispirms jau domājot par perspektīvu».

Kā vēsta portāls, nesen Beļavskis bijis ieradies Latvijā no Zviedrijas, kur ikdienā dzīvo. Viss sliecas uz to, ka nākamajā LHF valdes sēdē 15.jūlijā amatā tiks apstiprināts tieši kādreizējais «piruešu» meistars.

Beļavskis maijā tika atbrīvots no Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) Baltkrievijas komandas Bobruiskas «Dinamo-Šiņņik» galvenā trenera amata, kurā nostrādāja pēdējās divas sezonas.

Beļavskis pēc karjeras beigām kļuva par Umeo «Bjorkloven» komandas galveno treneri. Šīs vienības rindās viņš kā spēlētājs aizvadīja deviņas sezonas. Savukārt turpinājumā Beļavskis vadīja arī «Nykoping» komandu, bet vienu brīdi bija arī kādreizējā Latvijas izlases galvenā trenera Kurta Lindstrēma asistents.

Vēlāk Beļavskis trenēja Zviedrijas kluba «MoDo» U-20 vecuma jauniešu komandu, kā arī īsu brīdi vadīja Permas vienību «Molot-Prikamje», kas spēlē Krievijas Augstākajā līgā (VHL). Tomēr tad Beļavskis uz diviem gadiem atgriezās Zviedrijā, kur strādāja valsts pēc spēka otrajā līgā.Latvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties