01.04.2015. 20:07
Ceturtdien un sestdien izbraukumā pret Baltkrievijas izlasi pirmās divas pārbaudes spēles šopavasar aizvada Latvijas hokeja valstsvienība. Pirms došanās ceļā laikraksts Diena uz nelielu sarunu aicināja mūsu izlases galveno treneri Aleksandru Beļavski.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kādi būs galvenie kritēriji, pēc kuriem treneris vērtēs izlases kandidātus?

Vispirms svarīga būs spēles domāšana, kā spēlētājs konkrētajā situācijā pieņem lēmumu. Nākamais būtiskais kritērijs man būs spēles plāna izpilde.

Vai pārbaudes spēlēs pret Baltkrieviju jau varēsim redzēt taktisko zīmējumu, kāds būs Latvijas izlases izpildījumā arī pasaules čempionātā?

Jā, šajā virzienā mēs strādājam, lai spēlētāji saprastu, kas no viņiem tiek prasīts.

Kādas būs galvenās iezīmes?

Es gribēšu redzēt aktīvu spēli, jo īpaši viduszonā. Par to ar spēlētājiem jau ir runāts, lai gan konkrētu spēles plānu mēs dosim uz vietas Baltkrievijā.

Kuri spēlētāji sevi ir labi apliecinājuši treniņos?

Man patīk jaunie Ričards Kondrāts, Rodrigo Ābols un Nikolajs Jeļisejevs, kuri tikai tagad iekļaujas valstsvienībā. Kopumā ar treniņu darbu esmu apmierināts. Spēlētājiem ir jāpaveic diezgan liels darba apjoms, taču neviens nav jāspiež to darīt.

Vai spēlēs pret Baltkrieviju tādā gadījumā nebūs jūtamas noguruma pazīmes?

Pēdējās dienās treniņi vairs nebūs tik smagi, jo gribam, lai spēlētājiem ir iespēja parādīt visu, uz ko viņi ir spējīgi.

Izskatās, ka, piemēram, uzbrukumā konkurence uz trešo un ceturto maiņu varētu būt ļoti nopietna...

Pārbaudes spēles tāpēc jau ir domātas, lai izvērtētu pēc iespējas plašāku kandidātu loku. Tā jau ir, ka par vienu daļu spēlētāju nav lielu šaubu, ka viņi būs sastāvā, bet tik tiešām konkurence uzbrukuma līnijā veidojas visai nopietna.

Aizsardzībā ir bažas, ka daži augstā līmenī spēlējošie hokejisti nespēlē pasaules čempionātā. Kāda ir situācija šajā līnijā?

Mums būs no kā izvēlēties. Arī aizsardzībā izveidojusies konkurence, tāpat pārbaudes spēļu ciklā centīsimies pārliecināties, ko spēj katrs vārtsargs.

Baltkrievijā arī rezultāts būs svarīgs?

Protams, ir vēlme uzvarēt.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties