27.12.2015. 22:16
Pasaules U20 čempionātā hokejā šodien Somijas galvaspilsētā Helsinkos uzvaras svinēja Slovākijas un Dānijas jaunie hokejisti, bet otro zaudējumu cieta Aleksandra Beļavska vadītā Baltkrievijas U20 izlase.

Slovākijas U20 hokejisti ar 4:2 pieveica Baltkrievijas vienaudžus, sarūpējot Aleksandra Beļavska komandai otro zaudējumu divās spēlēs, turklāt tieši šī neveiksme, visticamāk, nosūtīs baltkrievus un cīņām par palikšanu elitē.

Mača 7. minūtē Patriks Kohs izvirzīja slovākus vadībā, bet pēc nepilnām piecām minūtēm Vladimirs Maļinovskis panāca izlīdzinājumu. Otrās trešdaļas 3. minūtē Ruslans Vasiļčuks skaitliskajā vairākumā ļāva pārņemt Baltkrievijas izlasei vadību, tomēr Filips Leštans perioda vidū atjaunoja līdzsvaru uz rezultāta tablo. Trešajā periodā jau 19. sekundē ripa nonāca baltkrievu vārtos pēc Lukāša Hrušika metiena un šie izrādījās uzvaras vārti, bet 19 sekundes līdz spēle beigām Jurajs Šiška ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Dienas vēlajā spēlē Dānijas jaunie hokejisti ar 2:1 uzvarēja Šveices vienaudžus. Spēles 9. minūtē šveiciešus vadībā izvirzīja Noā Rods un vadību Šveice saglabāja līdz pat trešā perioda sākumam, kad izlīdzinājumu panāca Sērens Nīlsens. Bet pēc piecām minūtēm Matiass Froms panāca 2:1 Dānijas U20 izlases labā.

Atgādinām, ka pagājušajā gadā Dānijas juniori izcīnīja pirmo uzvaru elites divīzijā, ar 4:3 "bullīšos" pieveicot tieši Šveici, kas vēlāk ļāva kvalificēties ceturtdaļfinālam un izcīnīt astoto vietu.