15.03.2014. 21:23
Šovakar Vācijas futbola Bundeslīgas 25. kārtā Minhenes "Bayern" ar 2:1 pieveica Lēverkūzenes "Bayer", gūstot 17. panākumu pēc kārtas. "Bayer" izdevās iesist goda vārtus pašās mača beigās. Citā spēlē Dortmundes "Borussia" derbijā ar 1:2 piekāpās Menhengladbahai.

Neapstrīdamā turnīra līdere Minhenes "Bayern" uzņēma nupat no TOP3 izkritušo Lēverkūzenes "Bayer". Pepe Gvardiola atļāvās Franku Riberī, Filipu Lāmu un Deividu Alabu atstāt uz soliņa, bet tas netraucēja Minhenei jau no paša sākuma ierasti pārņemt spēles grožus savās rokās. Jau astotajā minūtē varēja izcelties Arjens Robens, bet jau pāris minūtes vēlāk "Bayer" gandrīz sodīja mājiniekus par izšķērdību – Hinmins Sons raidīja bumbu tikai nedaudz garām vārtiem.

"Bayern" īpaši nevedās ar teritoriālā pārsvara pārvēršanu vārtu gūšanas iespējās, līdz pašā pirmā puslaika izskaņā Gvardiolas vadītā komanda tomēr izspēlēja rezultatīvu uzbrukumu. Pēc Bastiana Šveinsteigera centrējuma Mario Mandžukičs lēca augstāk par aizsargu un ar galu raidīja bumbu vārtu stūrī. Horvātu uzbrucējam šie bija jau 17. vārti sezonā, kas ļauj nedaudz nostiprināties Bundeslīgas labāko bombardieru saraksta augšgalā.

Otrā puslaika sākumā "Bayern" tika pie soda sitiena gandrīz uz pašas soda laukuma līnijas. Iepriekš piespēli izdarījušais Šveinsteigers šoreiz pats tika pie vārtu guvuma, raidot bumbu pāri sieniņai vārtu augšējā stūrī un dubultojot "Bayern" pārsvaru. Uzreiz pēc tam Lēverkūzene varēja vienus vārtus atgūt, bet kopumā neko nebija spējīgi padarīt "Bayern". Izskaņā Štefans Kīslings gan guva goda vārtus, taču tas tikai ļāva zaudēt ar salīdzinoši pat ļoti pieklājīgu starpību. "Bayern" kārtējā uzvara, pat par spītiziņām par kluba prezidentam Ūli Hēnesam piespriesto cietumsodu.

"Borussia" derbijā Dortmunde uzņēma Menhengladbahu. Pirmajā aplī, gūstot divus vārtus mača beigās, ar 2:0 pārāka bija Menhengladbaha, kurai bija vajadzīgi punkti, cīnoties par Eirokausu ceļazīmēm. Dortmunde savukārt cerēja uz uzvaru, lai saglabātu četru punktu pārsvaru pār trešo vietu. Patriks Hermans mača sākumā neizmantoja divas labas iespējas, lai izvirzītu vadībā viesus, bet Dortmunde drīz vien pati bija izšķērdīga – Matss Humelss neiesita no tuva attāluma, bet Pjērs Emeriks Obamejangs trāpīja pa pārliktni.

Menhenglabahas atbilde bija varena. Vispirms 32. minūtē Hermans piespēlēja vārtu priekšā Rafaelam, kurš ne no tās ērtākās pozīcijas spēja uzsist pa bumbu un raidīt to vārtu apakšējā stūrī, atklājot rezultātu. Nedaudz vēlāk Makss Krūze pretuzbrukumā apspēlēja gan Lukašu Piščeku, gan vārtsargu Veidenfelleru un raidīja bumbu tukšos vārtos, panākot 2:0 viesu labā. Menhengladbaha devās pārtraukumā, iekrājusi solīdu pārsvaru.

Arī pēc pārtraukuma Menhengladbaha vairākas reizes bija tuvu vēl vienam vārtu guvumam, kamēr Dortmundei spēle uzbrukumā nevedās. Viena lieliska iespēja bija Robertam Levandovskim, bet cerības mājiniekiem 77. minūtē atdeva uz maiņu nākušais Milošs Jojičs, aptuveni no 18 metriem gūstot vārtus ar sitienu pa lēkājošu bumbu. Dortmunde jau pirms tam pēc Nordveita otrā brīdinājuma bija nokļuvusi vairākumā, taču neizšķirtu izraut nespēja – 2:1 Menhengladbahas labā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
14.03.2014. 21:30 Augsburg – Schalke 1:2 (1:1) Verners 5' – Huntelārs 33' 49'
15.03.2014. 16:30 Borussia Dortmund – Borussia M'Gladbach 1:2 (0:1) Jojičs 77' – Rafaels 31'; Krūze 40'
15.03.2014. 16:30 Eintracht Braunschweig – VfL Wolfsburg 1:1 (0:1) Belarabi 48' – Gustavu 36'
15.03.2014. 16:30 Hertha BSC – Hannover 0:3 (0:0) Štindls 49'; Šlaudrafs 57'; Husti 90'+1
15.03.2014. 16:30 Hoffenheim – FSV Mainz 2:4 (0:0) Polanskis 49'; Firminu 53' – Čupo-Motings 67'; Salers 73'; Okazaki 75' 90'
15.03.2014. 16:30 Werder Bremen – VfB Stuttgart 1:1 (0:1) Hants 79' – Nidermeiers 55'
15.03.2014. 19:30 Bayern München – Bayer Leverkusen 2:1 (1:0) Mandžukičs 44'; Šveinsteigers 52' – Kīslings 90'+1
16.03.2014. 16:30 Hamburger SV – Nürnberg
16.03.2014. 18:30 Eintracht Frankfurt – SC Freiburg