14.12.2012. 23:28

Šovakar sākās Vācijas futbola Bundeslīgas 17. kārta, pēdējā pirms ziemas pārtraukuma. Ievadmačā turnīra līdere Minhenes "Bayern" nospēlēja 1:1 ar Menhengladbahas "Borussia", beigās nespējot pamatīgu spiedienu pārvērst uzvaru nesošā vārtu guvumā.

Neapšaubāmā turnīra līdere Minhenes "Bayern" pirmo apli noslēdza ar spēli savā stadionā, tiekoties ar Menhengladbahas "Borussia". Ja Minhenei būtu izdevies izcīnīt uzvaru, pārsvars pār tuvāko sekotāju pieaugtu līdz 14 punktiem. Pat ja Lēverkūzene nedēļas nogalē uzvarētu savā 17. kārtas mačā, atstarpe tik un tā būtu 11 punkti, kas būtu jauns Bundeslīgas rekords līdz ziemas pārtraukumam sasniegtajā pārsvarā.

Mača sākums bija salīdzinoši mierīgs, katrai komandai pāris reizes tiekot otras vārtu tuvumā, taču neradot neko ļoti bīstamu. Puslaika galvenie notikumi sākās 20. minūtē, kad Boatengs soda laukumā ar roku bloķēja centrējumu, un tiesnesis norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmi. Pendeli realizēja Torbens Markss, raidot bumbu no Noiera kreisajā vārtu daļā. "Bayern" vārtsargs palika pa vidu, un 1:0 "Borussia" labā. Turpinājumā Minhenei bija vairākas iespējas izlīdzināt rezultātu, taču pēc Riberī tālšāviena viesus glāba vārtsargs ter Štēgens, tāpat mājinieki neizmantoja divus ļoti labu soda sitienus. 1:0 viesu labā arī pēc 45 minūtēm.

"Bayern" līdz ar otrā puslaika sākumu turpināja redzami dominēt. Drīz vien ļoti bīstami no vārtu priekšas sita Šveinsteigers. Ter Štēgens rādīja lielisku sniegumu, spējot atvairīt bumbu. Īpaši ilgāk gan Menhengladbaha noturēties nespēja – uz maiņu nākušais Šačiri (pirmā puslaika beigās nomainīja savainoto Martinesu) no soda laukuma panāca 1:1. Vēlāk Šačiri bija iespēja arī izvirzīt "Bayern" vadībā, taču neizdevās realizēt soda sitienu – bumba lidoja nedaudz pāri. "Bayern" beigās pamatīgi spieda, taču uzvaru izraut neizdevās, 1:1. Minhene atkārtoja kluba pirmajā sezonas pusē sasniegto punktu rekordu, taču līdz lielākā pārsvara rekorda nodrošināšanai vēl jāpagaida.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
14.12.2012. 21:30 Bayern München – Borussia M'Gladbach 1:1 (1:1) Šačiri 57' – Markss 21'(11m)
15.12.2012. 16:30 Bayer Leverkusen – Hamburger SV
15.12.2012. 16:30 Fortuna Düsseldorf – Hannover
15.12.2012. 16:30 Greuther Fürth – FC Augsburg
15.12.2012. 16:30 FSV Mainz – VfB Stuttgart
15.12.2012. 16:30 VfL Wolfsburg – Eintracht Frankfurt
15.12.2012. 19:30 FC Schalke – SC Freiburg
16.12.2012. 16:30 Hoffenheim – Borussia Dortmund
16.12.2012. 18:30 Werder Bremen – FC Nürnberg