27.11.2013. 20:52
Šovakar UEFA Čempionu līgas D grupā tiek aizvadītas piektās kārtas spēles. Plkst. 19:00 Minhenes "Bayern" izbraukumā ar rezultātu 3:1 pieveica Maskavas CSKA, izcīnot jau 10. uzvaru pēc kārtas Čempionu līgā un uzstādot jaunu turnīra rekordu. Plkst. 21:45 otrajā vietā esošā "Manchester City" savā laukumā uzņems grupas vājāko komandu "Viktoria".

CSKA jau iepriekšējā spēļu kārtā zaudēja iespēju kvalificēties astotdaļfinālam, bet "Bayern" vēl nepieciešams nokārtot uzvaru grupā, turklāt Pepa Gvardiolas vadītajai komandai šovakar bija iespēja uzstādīt jaunu Čempionu līgas rekordu, uzvarot 10 spēlēs pēc kārtas. Jau pirms spēles bija redzams, ka laika apstākļi būs vairāk piemēroti mājiniekiem, jo sniga sniegs un gaisa temperatūra bija zem nulles. Laukuma saimnieki spēli uzsāka aktīvāk un pirmajās 10 minūtēs izpildīja četrus stūra sitienus. Pēc pirmā no tiem atklāt rezultātu bija lielākās izredzes, tomēr Dante no teju vārtu līnijas bumbu izsita. "Bayern" atbildēja samērā vienkārši, bet efektīgi. Tomass Millers izrāvās pa kreiso malu un piespēlēja bumbu soda laukuma vidū, kur uzreiz to trieca tuvajā vārtu stūrī Arjens Robens (0:1).

Iespējams tieši sasalušā laukuma dēļ kādā epizodē savainojumu guva Filips Lāms, kuru 28. minūtē nomainīja Tjagu Alkantara. Kopumā gan viesi bija pielāgojušies apstākļiem un arvien biežāk veidoja bīstamus uzbrukumus. Kopumā pirmajā puslaikā nebija daudz iespējas komandām gūt vēl kādus vārtus, lai arī abas vienības vairāk domāja par uzbrukumiem. Otrā puslaika pašā sākumā CSKA bija izcila iespēja izlīdzināt rezultātu, kad Keisuke Honda nokļuva pilnīgi viens pret Manuelu Noieru, tomēr spēlētājs acīmredzami nespēja izlemt kā šādā situācijā rīkoties, kā rezultātā vārtsargs bez problēmām bumbu ieguva savā rīcībā. Japānas izlases spēlētāja neveiksmīgā darbība uzbrukumu noslēgumos turpinājās jau pāris minūtes vēlāk, kad Honda saņēma piespēli pāris metru attālumā no vārtiem, bet šoreiz nespēja kā pienākas pa to trāpīt un atkal Noiers to tvēra.

Un atkal viesi pierādīja, ka individuālajai meistarībai ir izšķiroša nozīme šādās spēlēs. 56. minūtē Mario Gece saņēma piespēli netālu no soda laukuma, apspēlējis vairākus pretiniekus ielauzās soda laukumā un raidīja bumbu Igora Akinfejeva sargāto vārtu labajā stūrī (0:2). Laukuma saimniekiem atklāt gūto vārtu skaitu palīdzēja Dantes spēle ar roku savā soda laukumā, par ko galvenais tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu, kuru realizēja līdzšinējais neveiksminieks Honda. "Bayern" negrasījās dot iespēju mājiniekiem apdraudēt rekorda uzstādīšanu, jo tūlīt metās uzbrukumos un pēc trīs minūtēm tiesnesis norādīja uz 11 metru soda sitienu jau otrā laukuma galā par pārkāpumu pret Robenu, kuru pārliecinoši realizēja Millers (1:3).

CSKA nenokāra galvas un turpināja veiksmi meklēt pie pretinieku vārtiem. Kaut arī uzbrukumi pārsvarā bija haotiski, 79. minūtē tomēr izdevās izveidot lielisku kombināciju, kuras rezultātā Zorans Tošičs nokļuva pilnīgi brīvā sitiena pozīcijā, tomēr trāpīja pa vārtu pārliktni. Atlikušajā spēles laikā vairs rezultatīvu uzplaiksnījumu nebija, līdz ar to "Bayern" izcīnīja piekto uzvaru grupu turnīrā ar rezultātu 3:1 un vienlaikus uzstādot jaunu Čempionu līgas rekordu.