16.10.2016. 23:48

Pēc pirmās dienas divām kvalifikācijas kārtām Supercar klasē Jānis Baumanis ieņēma otro vietu, kamēr viņa brālis Artis Baumanis Eiropas čempionāta Super 1600 klasē pēc trim kvalifikācijas kārtām atradās piektajā vietā.

Trešajā kvalifikācijas kārtā Jānis Baumanis bija septītais, bet ceturtajā kvalifikācijā mūsu sportists ierindojās 15.vietā. Četru kvalifikāciju summā Jānis finišēja ceturtajā vietā, kas pirmo reizi mūsu sportistam ļāva startēt pusfinālā no pirmās starta rindas.

Pirmajā pusfinālā pārliecinoši ātrākais bija Peters Solbergs, kurš aiz sevis atstāja Kevinu Hansenu un Andreasu Bakerūdu. Otrajā pusfinālā pēc starta pirmajā līkumā notika grūstīšanās, pēc kuras Jānis atkrita uz ceturto vietu. Turpinājumā starp braucējiem notika vēl dažas sadursmes, kā rezultātā Jānis iebrauca džokerī, trasē vēlāk atgriežoties piektajā vietā. Turpinājumā Jānis apsteidza Deivu Ženī un pakāpās uz ceturto vietu, taču līdz trešajai vietai, kas deva iespēju startēt finālā, tomēr nedaudz pietrūka.

Finālā teicams starts no otrās starta rindas padevās Kevinam Eriksonam, kurš kļuva par līderi. Solbergs cieši sekoja Eriksonam, taču apdzīt viņu neizdevās un Eriksons pirmo reizi karjerā izcīnīja uzvaru Supercar klasē. Otrais palika Solbergs, bet trešais - Bakerūds. Piekto vietu finālā izcīnīja Ekstroms, ar ko pietika, lai izcīnītu savu pirmo čempiontitulu rallijkrosā.

Tikmēr Artis ceturtajā kvalifikācijā izcīnīja piekto vietu, kas kopvērtējumā deva piekto rezultātu. Pusfinālā Artis palika ceturtajā vietā, kas viņam liedza iekļūt finālā. Finālā uzvaru izcīnīja Kristians Zābo, kurš kļuva par Super 1600 klases čempionu, kamēr dānis Ulriks Linemans astoto reizi nespēja izcīnīt čempiontitulu.

Artis Baumanis sezonas kopvērtējumā ieņēma piekto vietu.

1. Krisztián SZABÓ 1352. Ulrik LINNEMANN 1343. Kasparas NAVICKAS 864. Timur SHIGABUTDINOV 835. Artis BAUMANIS 796. Ondrej SMETANA 66

1. Mattias EKSTRÖM 2512. Petter SOLBERG 2213. Johan KRISTOFFERSSON 2174. Andreas BAKKERUD 2105. Sébastien LOEB 1946. Timmy HANSEN 1747. Toomas HEIKKINEN 1348. Timur TIMERZYANOV 1049. Jānis BAUMANIS 10210. Robin LARSSON 95