10.09.2015. 18:00
Trešo uzvaru Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīrā ceturtdien izcīnīja Latvijas nacionālā basketbola komanda, kas, atspēlējot 16 punktu deficītu, ar 75:64 D apakšgrupas noslēdzošajā mačā pieveica Igaunijas valstsvienību. Līdz ar to Latvijas izlase iekļuva sacensību astotdaļfinālā, turpinot cīņu par tikšanu uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

• Igaunijas basketbolists Taltss: Latvijai ir talantīga komanda šodien
  • Lietuva saistošā cīņā izrauj uzvaru pār Igaunijas izlasi vakar

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 21 punktu un piecām atlēkušajām bumbām bija Jānis Strēlnieks, 15 punktus guva un sešas bumbas zem groziem izcīnīja Jānis Timma, bet 11 punktus pievienoja Rolands Freimanis

Savukārt Igaunijai 16 punktus guva un sešas bumbas zem groziem izcīnīja Gregors Arbets, bet 12 punktus pievienoja Janars Talts.

Labākie punktos: Strēlnieks 21, Timma 15, Freimanis 11, Bertāns 9 #LATvsEST #EuroBasket2015— Basket.lv (@basketbols) September 10, 2015

Spēles sākums Latvijai padevās drausmīgs. Pēc pirmajām trim minūtēm mača rezultāts bija 11:0 Igaunijas izlases labā. Pirmos divus punktus Latvijai šajā cīņā ceturtajā minūtē guva Freimanis. Arī ceturtdaļas turpinājumā Latvija nespēja pietuvoties igauņiem, ceturksni zaudējot ar 15:29.

Otrajā ceturtdaļā igauņi, lai arī turpinot savu rezultatīvo spēli, diezgan ātri savāca piecas komandas piezīmes. Tiesa, Igaunijas basketbolisti bija tik rezultatīvi no spēles, ka latviešiem metot arī no soda līnijas neizdevās pietuvoties kaimiņiem.

Trešā ceturtdaļa Latvijas komandai iesākās daudz veiksmīgāk. Pēc septiņām nospēlētām minūtēm mājinieki izlīdzināja mača rezultātu (47:47), bet igauņi šajā laikā spēja gūt tikai trīs punktus. Arī nākamajās minūtēs Latvija turpināja savu izrāvienu un divas ar pusi minūtes līdz ceturkšņa beigām pirmo reizi šajā spēlē izvirzījās vadībā (49:47). Turpinājumā abas komandas bija precīzas no soda metienu līnijas.

Uzdevums izpildits! Speles nebija ipasi skatamas,bet tads ir basketbols. Apsveicu visus ar Top16— Kristaps Valters (@Adis1981) September 10, 2015

Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvija turpināja savu rezultatīvo spēli. Trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām Latvijai bija jau 11 punktu pārsvars (71:60). Līdz spēles beigām igauņiem neizdevās samazināt punktu deficītu, līdz ar to Latvija svinēja svarīgu uzvaru.

Latvija - Igaunija 75:64 (15:29, 18:15, 22:5, 20:15)

Latvija: Strēlnieks 21+5 AB, Timma 15+6 AB, Freimanis 11+5 AB, Bertāns 9, Blūms 6, Janičenoks 5, Peiners 3, Meiers 3, Bērziņš 2

Igaunija: Arbets 16+6 AB, Talts 12, Tūme 10, Kangurs 9+8 AB, S.Soks 8, Veidemans 6+6 AB, Kurbass 3

D apakšgrupā trīs panākumi piecās cīņās ir Latvijai un Beļģija, bet trīs uzvaras četros mačos izcīnījušas Lietuva un Čehija. Tikmēr Igaunijai un Ukrainai viens panākums piecos dueļos.

Lietuviešiem apspēlējot Čehijas izlasi, Latvija var pakāpties pat uz otro vietu apakšgrupā. Ja Lietuva zaudēs Čehijai, Latvija ierindosies trešajā vietā.

Dienas pirmajā spēlē Beļģija ar 79:71 pieveica Ukrainu, nodrošinot vietu astotdaļfinālā. Apakšgrupas turnīrs Rīgā noslēgsies (pl. 21.30) ar Čehijas un Lietuvas komandas dueli.

Igaunijas komanda Eiropas čempionātu iesākusi ar trijām neveiksmēm četros mačos. Pirmajā duelī igauņi ar 57:80 piekāpās Čehijai, dienu vēlāk ar 55:84 cieta neveiksmi pret Beļģiju, pirmdien ar 78:71 apspēlēja Ukrainu, bet trešdien ar 62:64 trillerī kapitulēja Lietuvas izlasei.

Tikmēr Latvijas vienība sacensību ievadā ar 78:67 apspēlēja Beļģiju, svētdien ar 49:68 atzina principiālās pretinieces Lietuvas pārākumu, pirmdien ar 75:68 svarīgā cīņā apspēlēja Čehiju, bet vakar ar 74:75 piedzīvoja sāpīgu neveiksmi pret Ukrainu.

Latvijas basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs 2015
Jānis Strēlnieks 1. 191 1989 Brose Basket (GER)
Dairis Bertāns 1./2. 193 1989 Bilbao Basket (ESP)
Kaspars Vecvagars 1. 193 1993 Žalgiris (LTU)
Jānis Blūms 2. 190 1982 Panathinaikos (GRE)
Žanis Peiners 1./2. 203 1990 BK Ventspils
Kristaps Janičenoks 2./3. 196 1983 BK Ventspils
Haralds Kārlis 2./3. 195 1991 BK Valmiera
Jānis Timma 3./4. 201 1992 Sanktpēterburgas Zeņit (RUS)
Mareks Mejeris 4. 207 1991 VEF Rīga
Rolands Freimanis 4./5. 208 1988 Kalev/Cramo (EST)
Kaspars Bērziņš 4./5. 213 1985 Krasnije kriļja (RUS)
Mārtiņš Meiers 5. 208 1991 BK Ventspils

Eiropas čempionāts risināsies divos posmos:

1) grupas turnīrā katrai komandai 5 spēles (5.-10. septembris). Četru pirmo vietu ieguvēji kvalificējas izslēgšanas turnīram, 5. un 6. vietas ieguvēji dodas mājās;

2) izslēgšanas turnīrs Lillē (12.-20. septembris): astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, B2-A3, B1-A4, C1-D4, C2-D3, D2-C3, D1-C4), ceturtdaļfināls, pusfināls, pusfināls par 5.-8. vietu un spēles par 1. un 3. vietu. Čempioni un vicečempioni kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, 3.-7. vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

Štālbergs: Latvijas izlases basketbolistiem šodien pret Igauniju jābūt nikniem un ar uguni acīs. #EuroBasket2015— EuroBasket Rīgā (@LETAsportsEXTRA) September 10, 2015

Programma šodienas #LATvsEST spēles skatīšanās pasākumam fanu zonā pie Brīvības pieminekļa » http://t.co/2nT2jyzUaZ #6speletajs— Basket.lv (@basketbols) September 10, 2015

17 minūtes līdz spēles sākumam Igaunijas izlases līdzjutēji pieskandina «Arēna Rīga»: Eesti,.. Eesti...

Spēli klātienē skatīsies Latvijas ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Derby for Lille! #LATvaEST pic.twitter.com/M5Nz9gH8td— Armando Caporaso (@Armando_PCF) September 10, 2015

Latvijas nacionālās komandas starta piecinieks: Kaspars Bērziņš, Jānis Strēlnieks, Jānis Timma, Rolands Freimanis un Dairis Bertāns.

Spēle sākusies. Aiziet, Latvija!

Janars Talts gūst mača pirmos piecus punktus, izvirzot Igauniju vadībā ar 5:0.

Latvija - Igaunija: 0:11

Sākumu sūdīgāku pat iedomāties nevarēja..— OvertimeTV (@ValdisValters) September 10, 2015

Pirmās piecas minūtes aizritējušas. Latvija guvusi vien divus punktus, ko iespēja Rolands Freimanis. Tik neveiksmīgi Latvijas izlase līdz šim nebija uzsākusi nevienu spēli.

Latvija - Igaunija: 7:16

Latvijas komandā līdera lomu uzņēmies Tallinas «Kalev/Cramo» basketbolists Rolands Freimanis, kurš guvis 5 punktus.

Latvija - Igaunija: 12:24

Pirmā ceturtdaļa noslēgusies. To pārliecinoši ar 29:15 uzvarēja Igaunijas komanda.

Te nav jadoma par uzbrukumu saja spele!!! Tikai varam uzvaret ar kapinu— Kristaps Valters (@Adis1981) September 10, 2015

Valdis Valters tviterī raksta, ka Freimanis ir nācis glābējs.

Igaunija turpina dominēt laukumā. Pēc nospēlētām 12,5 minūtēm tā atrodas priekšā ar 34:19.

Pagaidām izskatās, ka Latvijas basketbola izlasi var glābt tikai Sanda Ozoliņa uzruna ģērbtuvē spēlēs pārtraukumā! #LATvsEST #EuroBasket2015— Jānis Celmiņš (@JanisCelmins) September 10, 2015

Latvija - Igaunija: 23:38

Igauņiem krīt teju visi metieni, kamēr Latvija savus uzbrukumus veido ar lielām grūtībām.

Pirmais puslaiks noslēdzies. To ļoti pārliecinoši ar rezultātu 44:33 uzvarēja Igaunijas komanda. Lai vērstu situāciju par labu, atlikušas 20 minūtes.

Rezultāts puslaikā: Latvija 33 - Igaunija 44 Freimanim 9, Strēlniekam 7 #LATvsEST #EuroBasket2015— Basket.lv (@basketbols) September 10, 2015

Sācies otrais puslaiks. Aiziet, Latvija!

Kāds no līdzjutējiem laukumā uzmet kurpi.

Pagaidām Eesti jūtās kā mājās! Gan skatītāji gan grozi viņiem ir savējie! Sarauj visi,kas ir Arēnā!— Jurijs Žigajevs (@jzigajev) September 10, 2015

Latvija - Igaunija: 39:47

Dairis Bertāns no laukuma stūra realizē trīspunktnieku, samazinot rezultāta starpību līdz -5, 42:47.

Ļoti, ļoti, ļoti skaļš atbalsts mājiniekiem. Cilvēki tribīnēs sauc: Latvija,... Latvija...

Latvija - Igaunija: 44:47

Jānis Strēlnieks uzņemas līdera lomu. Viņš izlīdzina rezultātu - 47:47.

Nu re,spēlejam ar 5 maziem,un ir rezultāts.Varam tak— OvertimeTV (@ValdisValters) September 10, 2015

Trešās ceturtdaļas beigās Latvijas izlase pirmo reizi izvirzās vadībā ar 49:47.

Rolands Freimanis cīņā ar Janaru Taltu zem groza nopelna ceturto piezīmi. Freimanis ir viens no labākajiem spēlētājiem šodien Latvijas komandā.

Pilnīgi cita komanda laukumā, kas spēlē ar pārliecību, un tagad igauņi jau nezin, ko darīt un ir apjukuši. Prieks skatīties! #LATvsEST— Arvīds Rasa (@25031983) September 10, 2015

Trešā ceturtdaļa noslēgusies. Pēc tās ar rezultātu 55:49 priekšā atrodas Latvijas. Aiziet!

Latvija - Igaunija: 61:54

Rolands Freimanis saņem piekto piezīmi. Viņam šī spēle ir galā.

Igaunijas komandā Stens Timmu Soks saņem piekto piezīmi. Arī viņam šis mačs ir beidzies.

Latvija - Igaunija: 62:59

Ka igauņi ir klusa un mierīga nācija, šovakar basketbolā gan nejūt— Māris Rīmenis (@MekijsNazis) September 10, 2015

Iniciatīva pārgājusi Latvijas pusē. Bet vēl nekas nav beidzies. Līdz ceturtās ceturtdaļas beigām jāspēlē 4 minūtes un 24 sekundes. Rezultāts ir 67:60 Latvijas labā.

Latvija - Igaunija: 71:60

Igauņi vismaz bišku papriecājās,bet viņiem playofā nav ko darīt.— OvertimeTV (@ValdisValters) September 10, 2015

Latvija - Igaunija: 72:62

Spēle noslēgusies, Latvijai tiek pie trešās uzvaras D apakšgrupā!

Negribu jau lielīties, bet es otrajā puslaikā sāku skatīties Latvijas un Igaunijas basketbola spēli... Domā sakritība? :)— Dievs (@dievsLV) September 10, 2015

( ! ) Notice: Undefined index: dir in /var/www/clients/client11/web34/web/in_site/core/libraries/output.class/_functions.php on line 259