13.11.2014. 13:09
Basketbola klubs "Barons LDz" ceturtdien, 13. novembrī, noslēdza trīs gadu (2014-2017) sadarbības līgumu ar valsts akciju sabiedrību "Latvijas dzelzceļš". Kluba uzdevums ir trīs gadu termiņā sasniegt augstākos mērķus, vienlaikus nodrošinot latviešu spēlētāju izaugsmi un attīstību, telefonsarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja "Barons LDz" ģenerālmenedžeris Jānis Pormalis.

“Vienojāmies ar stratēģisko partneri, ka “Barons” attīstīsies pakāpeniski, augstākos mērķus sasniedzot trīs gadu laikā,” teica Pormalis. “Mūsu klubā pulcēti daudzi latviešu jaunie spēlētāji, ar kuriem slēdzam daudzgadu līgumus pēc formulas 1+1+1.”

Pormalis uzsvēra, ka klubs centīsies sastāvā noturēt vairākus no četriem vadošajiem spēlētājiem, kuru lokā ietilpst Kristaps Valters, Kaspars Kambala, Ernests Kalve un Gatis Jahovičs. “Mūsu jaunajiem spēlētājiem ir nepieciešami augsta līmeņa sparinga partneri. Centīsimies saglabāt vairākas no mūsu četrām zvaigznēm līdz sezonas beigām. Par ārzemju spēlētāju piesaisti varēs runāt tikai gadījumā, ja izdosies atrast Vejinmi Efedžuku līdzīgu leģionāru.”

Kluba vienošanās ar Kristapu Valteru paredz sadarbību līdz 2014. gada beigām. “Kristaps nepārtraukti saņem piedāvājumus. Ja nebūs ekstra piedāvājumu, viņš paliks mūsu sastāvā līdz 2014. gada beigām. Pieredzējušo spēlētāju apgādei ieguldām ievērojamus līdzekļus, piemēram, nodrošinot medicīnas pakalpojumus, vitamīnus, fizioterapeitus, trenerus.”

“Baroni” šosezon turpinās spēlēt Mārupes sporta kompleksā, to paredz noslēgtā vienošanās. Ja klubs izcīnīs augstas vietas Latvijas Basketbola līgā vai Baltijas Basketbola līgā, netiek izslēgta iespēja nākamajā sezonā atgriezties Eiropas kausos, teica Pormalis.

Koncerns “Latvijas dzelzceļš” sastāv no valdošā uzņēmuma VAS “Latvijas dzelzceļš” un piecām meitassabiedrībām – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDz Cargo”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA “LDz Infrastruktūra”; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA “LDz Ritošā sastāva serviss”, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA “LDz Apsardze”.

“Latvijas dzelzceļa” neto apgrozījums 2013. gadā bija 153,2 miljoni latu, konsolidētie ieņēmumi 308,6 miljoni latu, bet peļņa – 56,1 miljons latu. Tiesa, lielākā peļņas daļa – 43,7 miljoni latu – gūta no kravas vagonu parka pārvērtēšanas un nodošanas meitassabiedrībai SIA “LDz Cargo”. Pērn pa Latvijas dzelzceļiem tika pārvadāti 55,8 miljoni tonnu kravu, tai skaitā 94,5% kravu izcelsme bija no trīs valstīm – Krievijas (77,1%), Baltkrievijas (12,6%) un Kazahstānas (4,8%).

Kluba un uzņēmuma sadarbības līgums paredz, ka “Barons LDz” katru sezonu no stratēģiskā partnera saņems vienādu summu. Tās apjoms atklāts netiek. Agrāk "baroni" sadarbojās ar lielāko bezvadu sakaru uzņēmumu "Latvijas Mobilais Telefons", savukārt pēdējos gados startēja ar nosaukumu "Barons kvartāls".

"Barona" basketbolisti Latvijas čempionātā uzvarēja 2008. un 2010. gadā, savukārt 2008. gadā uzvarēja FIBA Eiropas kausa izcīņā.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties