24.03.2014. 09:03
Spraigā, notikumiem un pavērsieniem pārbagātā El Clasico pārāka tomēr izrādījās "Barcelona", kas izbraukumā ar 4:3 vairākumā pieveica Madrides "Real" un līderēm pietuvojās vairs tikai viena punkta attālumā. Katalāņu labā trīs vārtus guva Lionels Mesi, bet mājiniekiem divi vārti Karima Benzemā kontā. "Real" zaudēja pirmo reizi 32 spēļu laikā un nominālās līderpozīcijas turnīra tabulā atdeva Madrides "Atletico".

, nra.lv, Sports

Pirmajās minūtēs Neimārs un Benzemā apmainījās sitieniem pa vārtiem, bet jau septītajā minūtē rezultāts tika atklāts. Mesi teicami kreisajā malā piespēlēja pilnīgi brīvajam Andresam Injestam, kurš precīzi raidīja bumbu zem vārtu pārliktņa (1:0). 12. minūtē spīdoši nospēlēja Anhels di Marija, kurš tika garām vairākiem aizsargiem un paguva piespēlēt Benzemā, taču francūzis sita pāri mērķim. Pēc trim minūtēm ar neizmantotu momentu atbildēja Mesi, kurš no lieliskas pozīcijas netrāpīja vārtu rāmī.

20. minūtē ar trešo piegājienu beidzot trāpīja arī Benzemā, kurš pēc di Marijas centrējuma sita ar galvu. Viktors Valdess bumbu aizskāra, taču tā vienalga šķērsoja vārtu līniju (1:1). Pēc četrām minūtēm Benzemā, saņēmis piespēli no di Marijas, ar otro pieskārienu uzreiz no gaisa vadībā jau izvirzīja "Real" – 2:1. Pēc divām minūtēm di Marijas un Benzemā sadarbībai bija jābeidzas ar trešajiem vārtiem, taču viesus uz līnijas glāba Žerārs Pikē.

Pēc vētrainām pirmajām 25 minūtēm spēle pamazām nomierinājās, un izteiktu kontroli pār bumbu ieguva "Barcelona". Trīs minūtes līdz pirmā puslaika beigām viesi paguva panākt izlīdzinājumu. Mesi soda laukumā piespēlēja Neimāram, bumba atleca pie paša argentīnieša, un Mesi sita tuvajā apakšējā stūrī – 2:2. Pēc vārtu guvuma savā starpā saķērās Pepe un Fabregass, kuri pietēloja konflikta nopietnību, un katrs dabūja arī pa brīdinājumam. Vēl pēdējās puslaika sekundēs Benzemā atkal bija izdevība tikt pie hat-trick, bet bumba pēc viņa sitiena ar galvu aizspurdza gar vārtu stabu.

Otrā puslaika sākumā jau sestais vārtu gūšanas moments bija Benzemā. Gerets Beils ātrumā saasināja uzbrukumu un smailē piespēlēja Benzemā, bet Valdess atvairīja Karima sitienu. Benzemā gan netika fiksēta minimāla aizmugure, un pēc divām minūtēm vēl viena līdzīga tiesnešu kļūda "Barcelona" maksāja ielaistus vārtus. Alvešs pie pašas soda laukuma līnijas aizķeksēja Ronaldu, taču Krištianu piezemējās soda laukumā un pēc tam pats pārliecinoši realizēja piespriesto 11 metru soda sitienu (3:2).

Pēc deviņām minūtēm pendele tika nozīmēta jau uz otriem vārtiem. Mesi iedeva izcilu piespēli starp aizsargiem Neimāram, un brazīlietis pēc iespējama kontakta krita soda laukumā - Serhio Ramosam spēle bija beigusies, bet Mesi, atkārtojot Ronaldu veikumu, perfekti sita vārtu stūrī (3:3). Karlo Ančeloti noraidījuma dēļ upurēja Benzemā, bet Alvešs 74. minūtē norībināja vārtu stabu. Pēc deviņām minūtēm "Real" aizsardzība tomēr krita. Šabi Alonso nevajadzīgi iejaucās divcīņā starp Injestu un Dani Karvahalu, soda laukumā aizķeksēja pretinieku, un šoreiz Mesi no 11 metru atzīmes raidīja bumbu augšējā vārtu stūrī (4:3)!

Pateicoties "Barcelona" uzvarai, par jauno čempionāta līderi kļuva Madrides "Atletico", kurai ir savstarpējo spēļu priekšrocība pret "Real". Tāpat "Barcelona" pārtrauca uzreiz divas "Real" sērijas. Pirmkārt, Ančeloti vadītā komanda savā laukumā nebija zaudējusi 17 spēlēs pēc kārtas, turklāt visos 17 mačos bija svinētas tikai uzvaras. Pēdējā neveiksme mājās tika piedzīvota 28. septembrī pret "Atletico" (0:1). Savukārt, skaitot gan mājas, gan izbraukuma spēles, "Real" nebija zaudējusi jau 31 mačā pēc kārtas - 26 uzvaras un pieci neizšķirti. Iepriekšējais zaudējums tika piedzīvots tieši pret "Barcelona" - 26. oktobrī Barselonā (1:2).

Real Madrid – Barcelona 3:4 (2:2)

Vārti: Benzemā 20', 24', Ronaldu 55' (11m) – Injesta 7', Mesi 42', 65' (11m), 84' (11m)

Noraidījums: Ramoss 63'

Brīdinājumi: Pepe, di Marija, Alonso, Modričs, Ronaldu – Fabregass, Busketss

Real Madrid: Lopess, Marselu, Ramoss, Pepe, Karvahals, di Marija (Isko 85'), Alonso, Modričs, Ronaldu, Benzemā (Varāns 66'), Beils

Barcelona: Valdess, Alba, Pikē, Maskerāno, Alvešs, Injesta, Busketss, Čavi,Fabregass (Sančess 78'), Mesi, Neimārs (Rodrigess 69')