10.01.2014. 22:29
KHL Zvaigžņu spēles nedēļas nogali iesācis Leģendu mačs, kurā piedalījies arī latviešu leģendārais uzbrucējs Helmuts Balderis. Viņš Krievijas hokeja leģendu komandas sastāvā izcēlās ar vieniem vārtiem, sekmējot tās uzvaru 8:7 pār Slovākijas un Čehijas apvienoto komandu.

Helmuts Balderis Leģendu spēlē bija vienīgais no Latvijas pārstāvjiem, un viņš izcēlās jau 14. minūtē, kad realizēja soda metienu. Tobrīd rezultāts kļuva 2:1 Krievijas komandas labā.

Mača turpinājumā Baldera komandai gan tik labi nevedās un vēl pēdējā minūtē tā atradās iedzinējos ar 5:7. Divi Andreja Kovaļenko vārtu guvumi gan panāca neizšķirtu, bet pagarinājumā uzvaras vārtus guva Nikolas Sjomins (8:7).

Bratislavā notikušajā mačā ar Aleksandra Jakuševa vadītās Krievijas komandas sastāvā bija meklējami tādi agrāk lieliski hokejisti kā Vladimirs Miškins, Sergejs Fjodorovs, Aleksejs Žamnovs, Maksims Sušinskis, Valērijs Kameniskis, tāpat vietu sev bija atradis arī KHL prezidents Aleksandrs Medvedevs, savukārt Čehijas/Slovākijas komandā bija pārstāvēti Romāns Čehmaneks, Františeks Kučera, Rihards Zedniks, bet komandu vadīja Františeks Černiks un Dariuss Rusnaks.

62 gadus vecais Balderis savulaik bija Rīgas "Dinamo" un Maskavas CSKA uzbrukuma līderis, savulaik arī atzīts par pasaules čempionāta labāko uzbrucēju (1977. gadā).

Izmantotie resursi:Команда Якушева победила команду Руснака в...