02.04.2018. 21:16

Latvijas rindās spēlēja piecas meitenes, kuras pērn izcīnīja ceļazīmi uz U17 Pasaules kausu – Jete Nulle, Evelīna Fricsone, Raivita Koreņika, Flēra Vīnerte un Laura Baltace. Pārējām septiņām – Kerenai Ansonei, Evai Indriķei, Robijai Vīksnei, Elīzai Šaicānei, Unai Šteinhardei, Martai Malojlo un Aleksai Purmalei – pirmdien bija debija pret pasaules līmeņa pretinieku.

Sieviešu basketbols Uzlēcošās saules zemē pēdējos gados spēris milzīgus soļus uz priekšu. Apliecinājums – Japānas valstsvienība pērn izcīnīja vēsturisku uzvaru Āzijas čempionātā, finālā pārspējot favorīti Austrāliju. Visi, kuri pirmdien apmeklēja “Elektrum” Olimpisko centru, pārliecinājās, ka japāniešu jaunā paaudze arī kļūst par nopietnu spēku.

Pretinieču trenere – Mikiko Hagivara 1994. gadā ar Japānas izlasi izcīnīja otro vietu Āzijas spēlēs, bet 1996. gadā ieņēma septīto vietu Olimpiskajās spēlēs Atlantā. Vēl pēc deviņiem mēnešiem viņa tika izvēlēta WNBA draftā, pasaules stiprākās līgas pirmajā sezonā pārstāvot “Phoenix Mercury” komandu.

Latvija U17: Nulle, Šaicāne, Koreņika, Vīnerte, IndriķeJapāna U17: Suzuki, Noguchi, Takahashi, McArthur, Miura

Viešņas no pirmās minūtes uzturēja ļoti augstu – Latvijai neierastu – spēles tempu, ātrumu apvienojot ar augstu individuālo meistarību. Neraugoties uz to, ka spēle sākās pusdivos naktī pēc Tokijas laika, japāniešu darbībās no miegainības nebija ne vēsts. Klāt nāca teicama precizitāte – pirmajā puslaikā Japānas spēlētājas realizēja 60% divpunktu un 45% trīspunktu metienu.

Četrās minūtēs Japāna panāca divciparu pārsvaru – 0:13. Japānietes kustējās viegli un brīvi – šķita, ka viņas varētu uzreiz iekļūt Latvijas sprinta izlasē. Latvijai pirmos punktus pēc garāmgājiena guva Evelīna Fricsone, bet pirmās ceturtdaļas izskaņā izdevās pārķert vairākas bumbas. No ātrajiem pretuzbrukumiem rezultatīvs gan bija tikai viens – Raivita Koreņika piespēlēja bumbu Aleksai Purmalei.

Puslaikā rezultāts bija neiepriecinošs – 18:53. Pretinieču ātrums un veiklība atspoguļojās gūtajos punktos pēc kļūdām (2-21), pārķertajās bumbās (4-11) un otrās iespējas punktos (3-16). Japānietes iemeta 5 no 11 trīspunktu metieniem, kamēr latvietēm neizdevās trāpīt nevienu no astoņiem mēģinājumiem. Visdrošāk darbojās saspēles vadītājas Jete Nulle un Evelīna Fricsone, kā arī Saldus uzbrucēja Raivita Koreņika – pārējām pielāgošanās laiks bija ilgāks.

Trešajā ceturtdaļā Japāna vairāk izmantoja rezervistes un rezultāts turpmāk auga līdzīgi. Starta uztraukums bija garām – latvietes parādīja, ka var trāpīt grozā no visām pozīcijām. Piecpadsmit minūšu laikā izdevās gūt 30 punktus un rezultāts vairāk nebija tik nomācošs – 48:79. Galotnē latvietes pievienoja vēl 13 punktus, tai skaitā pēdējās sekundēs precīzs bija Unas Šteinhardes tālmetiens.

Latvijas U17 izlase – Japāna U17 izlase 61:89 (6:22, 12:31, 23:20, 20:16)Latvija: Fricsone 13 (5ab), Koreņika 9 (6ip), Nulle 9, Vīnerte 6, Šaicāne 5, Šteinharde 5, Vīnerte 4 (4ab), Indriķe 4 (6ab), Vīksne 4, Malojlo 2 (5ab), Purmale 2 (5ab), Ansone 2, Baltace.Japāna: Hayashi 16, Noguchi 10 (7ab), Hirashita 10, Kato 8 (5ab), Noda 7, Miura 7, Takahashi 7, McArthur 5 (5ab), Fujita 5, Suzuki 4, Nakamichi 4, Morioka 4 (5ab, 5rp), Yamaguchi.Tiesneši: Einārs Tukišs, Rafiks Misirovs, Kristīne Simanoviča.