02.05.2015. 15:56
Ar negaidītu uzvaru pasaules hokeja čempionātu sestdien Prāgā (Čehija) sāka Austrijas izlase, kas A apakšgrupas spēlē pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 pārspēja Šveices valstsvienību.

Rezultātu jau 74. sekundē atklāja Šveices komandas aizsargs Felicians Duboiss. Divas minūtes vēlāk šveiciešiem bija izdevība rezultātu dubultot, taču Kevins Romijs nerealizēja soda metienu.

Otrā perioda 3. minūtē Tomass Rafls panāca izlīdzinājumu. Viņš pretinieku vārtsargu Reto Berru pārspēja no asa leņķa, ripu vārtos raidot ar nūjas neērto pusi. 26. minūtē Šveices komanda izmantoja iespēju mazākumā, kad precīzi meta Andress Ambīls, atgūstot savai valstsvienībai vadību.

Trešās trešdaļas 4. minūtē Austrijas hokejists Braiens Leblērs pēc lieliskas partnera piespēles otrreiz izlīdzināja cīņas rezultātu, bet 9 minūtes pirms pamatlaika beigām Matiass Bībers, ar plaukstas metienu ripu raidot tālajā vārtu stūrī, trešo reizi atguva Šveicei vadību, rezultātam kļūstot 3:2.

Tomēr Austrijas izlase nepadevās, un 50 sekundes pirms trešā perioda noslēguma guva trešos vārtus, kad precīzi metienu izpildīja Mihaels Rafls. Cīņa ievirzījās papildlaikā, pēcāk pēcspēles metienu sērijā, kurā austriešiem uzvaru nodrošināja Konstantīns Komareks.

Tikmēr sestdienas pirmajā B apakšgrupas mačā Slovākijas izlase ar 4:3 pēcspēles metienos uzvarēja Dāniju.

Dienas otrajā spēlē A apakšgrupā plkst. 17.15 Vācija spēkosies ar Franciju, bet vakara mačā (plkst. 21.15) Aleksandra Beļavska vadītā Latvijas izlase tiksies ar mājinieci Čehiju.

Turnīru, kas no 1. līdz 17. maijam risinās Čehijā, Latvijas izlase iesāka ar zaudējumu 1:6 pret spēcīgo Kanādu.